Берое с втора победа в Адриатическата лига

Българският шампион Берое (Стара Загора) победи тима на Студио Загреб с 65:53 (15:19, 12:15, 17:12, 21:7) като гост в Хърватия в двубой от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори от двата изиграни мача на Берое в турнира до момента.

По-добро второ полувреме осигури победата за старозагорки, макар те да изоставаха на почивката.

След оспорвани 10 минути в началото на срещата състезателките, водени от треньора Албена Хубенова, имаха пасив от 4 точки - 15:19. Берое се доближи до 1 точка при 19:20 след добри изяви на Александра Петрова, а седем минути преди почивката Гергана Маданкова даде преднина на българския тим за 21:20.

Последва серия от 8 безответни точки за домакините, които си върнаха водачеството и дръпнаха с 28:21 в средата на втората четвърт. Авансът на Студио Загреб впоследствие достигна 9 точки, а с кош на Златка Маданкова 30 секунди преди края на първото полувреме Берое намали до 27:34 след 20 минути игра.

Българският шампион започна по-добре второто полувреме и на два пъти поведе с 4 точки в третата част, но в края й Студио Загреб отново имаше предимство при 46:44.

Отлична последна четвърт позволи на старозагорки да овладеят развитието на мача. Берое пое водачеството още в първите минути на периода и продължи да трупа преднина, а в края фиксира най-голямата разлика от 12 точки.

Радостина Христова бе най-полезна за победата с 19 точки, 5 борби и 2 асистенции, а Гергана Маданкова допринесе с 16 точки 6 борби и 2 асистенции.

За домакините от Студио Загреб Антоанет Люис завърши с 21 точки и 8 борби.

Следващата среща за Берое в Адриатическата лига по баскетбол за жени ще бъде българското дерби срещу Монтана 2003, което ще се играе на 16 октомври от 18:00 часа в зала „Общинска“ в Стара Загора.

В първия кръг на българското първенство, което ще стартира през уикенда, баскетболистките на Берое ще гостуват на Локомотив София в зала „Триадица“ от 16:00 часа на 12 октомври.