Етър стигна до ценен успех в Добрич

Етър успя да се наложи с 1:0 като гост над Добруджа в един от най-интригуващите мачове от 12-ия кръг на Втора лига. Двата тима, които се нуждаеха от три точки, за да се доближат до челните места, не успяха да оправдаят очакванията и не направиха най-интересния двубой, като чистите положения бяха малко. Все пак “болярите” стигнаха до успеха чрез попадение на Иван Коконов в 11-ата минута. След това добричлии се активизираха и потърсиха изравнително попадение, но то така и не дойде.

Домакините стартираха по-активно срещата, но в 11-ата минута се озоваха назад в резултата. При първата по-сериозна ситуация Етър успя да открие, след като Бабалиев пусна успореден пас към Коконов, който от близка дистанция засече - 0:1.

В 18-ата минута Бабалиев отново центрира от фланга, футболист на Етър отклони с пета, а Янков стреля по земя от близо, но този път Галин Григоров внимаваше и спаси. Последваха нови минути, в които Добруджа беше доста по-активният тим, който по-често поглеждаше към вратата на противника. До сериозни положения обаче не се стигаше.

В 33-ата минута все пак домакините можеха да изравнят. След центриране отляво топката беше отклонена и стигна до Ивайло Михайлов, който стреля с глава. Станислав Нисторов обаче успя да избие в корнер. До края на полувремето така и не падна друг гол и Етър се оттегли с аванс на почивката.

През втората част отново не се създадоха много положения, което логично доведе и до липса на интересни моменти. В 74-ата минута се откри една от най-чистите ситуации пред домакините. След центриране отдясно Димитър Пиргов надскочи противников състезател и засече с глава от близка дистанция. Нисторов обаче показа прекрасен рефлекс и изби.

В 85-ата минута Радослав Найденов можеше да сложи точка на спора с второ попадение за “болярите”. Ударът от средна дистанция на офанзивния футболист обаче премина на сантиметри от страничния стълб.

С тази победа Етър изпреварва днешния си опонент и се намества на петото място с 20 точки. Толкова има и Добруджа, но тимът остава шести.

ДОБРУДЖА 0:1 ЕТЪР

0:1 Иван Коконов (11)

Стартови състави:

Добруджа: 13. Галин Григоров, 2. Велислав Боев, 3. Димитър Пиргов, 28. Здравко Серафимов, 15. Богдан Костов, 6. Ивайло Климентов, 27. Ангел Ангелов, 8. Лукас Кардозо, 16. Симеон Мечев, 31. Андриан Димитров, 98. Ивайло Михайлов;

Етър: 12. Станислав Нисторов, 4. Георги Александров, 11. Георги Бабалиев, 16. Георги Иванов, 13. Дидис Пита, 27. Ибрахим Кейта, 17. Иван Коконов, 77. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 44. Серигне Файе, 14. Радослав Найденов.