Фиорентина 2:1 Милан, три спасени дузпи в мача

Отборите на Фиорентина и Милан играят при резултат 2:1 на „Артемио Франки“ в последния мач от седмия кръг на Серия "А". Ясин Адли откри за домакините в 35-ата минута, а в 60-ата Кристиан Пулишич изравни за гостите.

Както и се очакваше, Пауло Фонсека е предприел само една промяна в своя състав след загубата с 0:1 от Байер (Леверкузен) в Шампионската лига. Алваро Мората е заменил Рубен Лофтъс-Чийк и така ще помага на централния нападател Тами Ейбрахам от по-задна позиция, а двете крила отново са Кристиан Пулишич и Рафаел Леао. Домакините също са подредени в 4-2-3-1 с Мойс Кийн на върха на атаката, а зад него действат Андреа Колпани, Алберт Гудмундсон и Едоардо Бове.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия президент на Италианската федерация по голф Франко Кименти. След спокойно начало на двубоя в 15-ата минута Мората стреля с глава, но прати топката над вратата. Колпани бързо отговори със свой удар, който също се оказа пропуск. В 19-ата минута се стигна до проверка с ВАР, след която главният съдия Лука Пайрето даде дузпа за домакините заради нарушение на съперниковия капитан Тео Ернандес срещу Додо. Майк Менян обаче улови топката при удара по земя на Кийн от бялата точка.

В 29-ата минута нападателят все пак прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за очевидна засада. Малко след това Леао нанесе изстрел, при който топката мина над вратата след намесата на Давид Де Хеа. В 35-ата минута "виолетовите" най-после успяха наистина да поведат, като това стана след шут по земя на Адли, който завърши в далечния ъгъл на вратата. Така халфът отбеляза дебютното си шампионатно попадение за Фиорентина именно срещу отбора, от който е преотстъпен.

Малко по-късно Леао се опита да възстанови равенството, но Де Хеа се справи със слабия му удар без проблеми. В следващите минути Колпани на два пъти пропусна да удвои преднината на домакините. В края на първото полувреме "росонерите" също получиха дузпа след фал на Лука Раниери срещу Тижани Райндерс. Рожденикът Ернандес реши да я изпълни, но при удара му Де Хеа успя да избие топката в корнер. При последвалото му изпълнение Ейбрахам опита да се разпише, но стражът спаси и неговия изстрел.

В 48-ата минута Кийн за втори път видя как негов гол не е зачетен поради засада. В 54-тата минута именно италианският национал предизвика втора дузпа за гостите, след като фаулира Матео Габия. Този път от бялата точка стреля Ейбрахам, но и неговото изпълнение беше спасено от Давид Де Хеа.

Втората пропусната дузпа на "росонерите" обаче не успя да ги отчая, защото още в 60-ата минута те най-сетне съумяха да изравнят резултата. Тогава грешникът Тео Ернандес центрира към Пулишич, който с атрактивно воле се разписа в четвърти пореден шампионатен мач. Четири минути по-късно Кийн се опита да вкара именно с удар от въздуха, но за разлика от своя съперник, той не намери целта. Малко след това същото се случи и с изстрел с глава на Габия при центриране от пряк свободен удар.

В 69-ата минута Ернандес действа доста рисковано срещу Колпани на границата на наказателното поле, но след проверката с ВАР този път не последва дузпа. Също така при тази ситуация Кийн опита задна ножица, която се оказа доста разочароваща. В следващата атака на гостите Ейбрахам нанесе удар по земя, който беше отразен от Де Хеа.

ФИОРЕНТИНА - МИЛАН 2:1

1:0 Адли (35')
1:1 Пулишич (60')
2:1 Гудмундсон (73')

Фиорентина: Де Хеа, Додо, Комуцо, Раниери, Госенс, Каталди, Адли, Колпани, Гудмундсон, Бове, Кийн

Милан: Менян, Емерсон, Томори, Габия, Ернандес, Фофана, Райндерс, Пулишич, Мората, Леао, Ейбрахам