Челси 1:1 Нотингам Форест, Мадуеке изравни набързо

Отборите на Челси и Нотингам Форест играят при 1:1 в двубой от 7-ия кръг на Висшата лига. Крис Ууд реализира за гостите в 49-ата минута, но осем минути по-късно Нони Мадуеке изравни.

Лондончани са в серия от пет победи във всички турнири, като в последните три срещи реализираха 13 гола. Сега те преследват третия Арсенал, който е на 4 пункта пред тях в класирането. Нотингам е сравнително стабилен със само една загуба в Премиър лийг досега.

Мениджърът на Челси Енцо Мареска излиза с оптимален състав, в който очаквано са фигури като Коул Палмър, Николас Джаксън, Нони Мадуеке, Джейдън Санчо и вратарят Роберт Санчес.

Юношата на “сините” Калъм Хъдсън-Одой е титуляр за Форест.

Очаквано "сините" владееха топката в по-голяма част от времето в началото, но гостите трудно допускаха чисти положения. Опасен далечен удар на Мадуеке в 24-тата въодушеви феновете на домакините, след като преди това не се случваше почти нищо интересно.

Макар Челси да доминираше, първият удар във вратата на Зелс дойде чак в 41-вата. Той беше отправен от Енцо Фернандес, но беше лесен за спасяване. Малко преди това доста по-сериозна намеса трябваше да показва стражът на домакините Санчес след силен шут на Мурило.

Най-интересни се оказаха последните минути на първото полувреме. В рамките на секунди тогава двата отбора бяха на косъм от голове. Първо удар на Палмър някак си мина през няколко футболисти на Нотингам, но срещна страничната греда и след това беше спряна на голлинията от Зелс. Веднага последва акция на Форест, при която Фофана подложи тяло и спря летящата към мрежата топка след изстрел на Йейтс.

Второто полувреме започна с гол за Нотингам. В 49-ата Уорд-Праус центрира към Миленкович, който свали към Ууд и той насочи кълбото мрежата за 1:0 за гостите.

Отговорът на Челси обаче беше бърз и в 57-ата резултатът вече беше 1:1. Тогава Мадуеке беше точен с удар с левия крак.

В последвалите две минути Мадуеке на два пъти имаше възможност да реализира второ попадение, но не успя.