Аталанта прегази Дженоа в шоу на Ретеги

Отборът на Аталанта записа категоричен успех с 5:1 при домакинството си на Дженоа в двубой от седмия кръг на Серия "А" и така се завърна към победите в първенството след загубата с 2:3 от Комо и равенството 1:1 с Болоня.

С основна роля за погрома беше нападателят Матео Ретеги, който блесна с хеттрик и една асистенция. Шоуто на Ретеги започна в 24-тата минута, когато той се разписа след пас на Адемола Луукман. В 50-ата минута Пиерлуиджи Голини изби далечен шут на Едерсон, но със своята добавка Ретеги удвои аванса на бергамаските. Десет минути по-късно именно италианският национал с пета насочи топката към Едерсон, който беше точен за 3:0 със силен удар от границата на наказателното поле.

В 74-тата минута Ретеги оформи своя хеттрик от дузпа, която беше отсъдена след игра с ръка на резервата Алесандро Воляко. В 80-ата минута капитанът Мартен де Роон се възползва от избита топка след центриране от корнер и с чудесно воле отбеляза петия гол за домакините. Три минути по-късно “грифоните” все пак стигнаха до почетно попадение, което беше вкарано от влезлия като смяна Джеф Екатор след асистенция на появилия се от пейката Филипо Мелегони.

Така Аталанта събра 10 точки в актива си и се изкачи на седмото място в класирането, където Дженоа е на 18-ата позиция в зоната на изпадащите със своите 5 пункта.