Монако би Рен с убийствена ефективност

Монако излезе еднолично начело в Лига 1, след като победи с 2:1 Рен при гостуването си на "Роажон Парк". Отборът на Адолф Хютер вкара два гола с единствените си точни удари в мача и постигна шести успех от 7 двубоя. По този начин монегаските събраха 19 точки, а вторият Пари Сен Жермен има 16 преди днешната визита на Ница.

Рен трябва да съжалява, защото игра много добре през второто полувреме, но пропусна положенията си пред вратата на Филип Кьон. Поражението остави състава на Жулиан Стефан на 10-о място в таблицата.

Тило Керер даде преднина на Монако в 6-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Елиен Бен Сегир. Отговорът на домакините дойде в 11-ата минута с красив изстрел от около 30 метра на Людовик Блас.

В 22-ата минута Бен Сегир подаде на Фоларин Балогун, който се отскубна и много елегантно копна топката над Стив Манданда.

Рен вдигна оборотите след почивката, когато в игра се появиха Джордж Иленихена, Александър Головин и Крепин Диата. Домакините пропиляха няколко чисти положения и в крайна сметка допуснаха четвърта загуба в първенството.

В следващия кръг Монако ще гостува на Лил, а Рен ще играе срещу Брест.