Кристъл Палас 0:1 Ливърпул, спасяване на Алисон

Лидерът в Премиър лийг Ливърпул гостува на Кристъл Палас, който се намира в зоната на изпадащите, в опит да увеличи преднината си на върха преди мачовете на Манчестър Сити и Арсенал по-късно днес. Резултатът на "Селхърст Парк" е 0:1 след гол на Диого Жота в осмата минута. . Мърсисайдци имат само една загуба във всички турнири от началото на сезона, докато “орлите” все още нямат победа в първенството, но пък взеха точки от Челси и Манчестър Юнайтед.

Арне Слот през седмицата стана първият мениджър в историята на Ливърпул, който печели осем от първите си девет мача начело на отбора. Нидерландецът е направил четири промени от срещата с Болоня. Костас Цимикас започва вместо Андрю Робъртсън, а Къртис Джоунс заменя Доминик Собослай в халфовата линия. Коди Гакпо пък стартира за сметка на Луис Диас. Диого Жота е на върха на атаката, а Дарвин Нунес сяда на пейката. Федерико Киеза не е групата, както и Куивин Келъхър.

В състава на домакините има две корекции от двубоя с Евертън, Трево Чалоба, който дебютира за Палас, и Исмаила Сар започват на местата на Камада и Матета.

Само след 22 секунди игра топката се озова във вратата на Алисон, след като Нкетия засече отблизо ниско подаване на Сар. Това попадение правилно бе отменено заради засада. Лондончани продължиха да стоят добре, но това продължи до осмата минута, когато Ливърпул поведе при първата си добра ситуация.

Цимикас изведе Гакпо по левия фланг, след което нидерландецът много прецизно центрира по земя към Жота. Геи не посегна към топката, която мина зад гърба му, след което португалецът изпревари Чалоба и засече отблизо.

Ливърпул продължи да контролира изцяло двубоя, като гостите владееха топката в над 75% от времето. В 34-тата минута Жота, който днес записа стотния си мач като титуляр за мърсисайдци, пропусна да отбележи втори гол днес. Гравенберх и Салах комбинираха много добре отдясно, след което нидерландецът подаде перфектно в наказателното поле към Жота, който обаче не успя да уцели добре топката от прекрасна позиция.

В 40-ата минута Ван Дайк се извиси и засече с глава центриране от корнер, но ударът му премина над вратата.

Кристъл Палас нанесе първия си удар в добавеното време на първата част. Цимикас изпусна Сар, който бе изведен от Лакроа и стреля по земя, но Алисон се намеси много добре и изби, след което Конате попречи на Нкетия да направи добавка.

Кристъл Палас: Хендерсън, Чалоба, Геи, Лакроа, Муньос, Уортън, Лерма, Мичъл, Сар, Нкетия, Езе

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Конате, Цимикас, Мак АЛистър, Гравенберх, Джоунс, Салах, Жота, Гакпо