Легия наказа високомерието на Бетис

Макар и да не се намира в добра форма, Легия (Варшава) стартира с престижна победа участието си в основната фаза на Лигата на конференциите. Полският гранд надви с 1:0 Бетис след попадение на Стийв Капуади в 23-ата минута.

Испанците са един от големите фаворити в турнира, но днес подходиха несериозно и излязоха предимно с резерви. Домакините се възползваха и заслужено грабнаха трите точки.

Легия влезе в двубоя с понижено самочувствие след три поредни мача без победа в полското първенство. Феновете на тима обаче създадоха невероятна атмосфера по трибуните, а специалната им хореография бързо обиколи социалните мрежи. Тя изобразяваше бик, който преследва мъже, облечени в зелено и бяло - цветовете на Бетис.

Наставникът на гостите от Севиля Мануел Пелегрини даде почивка на повечето си основни футболисти. Джовани Ло Селсо изобщо не пътува за Варшава, а Диего Йоренте, Марк Рока, Рикардо Родригес, Ез Абде, Ектор Белерин и Асане Диао остана сред резервите. На върха на атаката започна Витор Роке, а на вратата застана Адриан, за когото това беше повторен дебют с екипа на родния му клуб.

През първото полувреме нямаше много интересни положения пред двете врати. Поляците бяха малко по-настоятелни и успяха да поведат в 23-ата минута. Рубен Винагре центрира след късо изпълнен ъглов удар, а Капуади скочи най-високо в наказателното поле и с глава отклони топката в мрежата на Бетис. Испанците имаха голямо надмощие в притежанието на топката, но им липсваше острота в атака.

Ситуацията на терена не се промени и след почивката. Футболистите на Пелегрини бяха все така неефективни, а търпението на чилийския специалист се изчерпа след час игра и той направи тройна смяна, като пусна Ез Абде, Дани Перес и Седрик Бакамбю. В 69-ата минута Пабло Форналс стреля с глава, но Кацпер Тобиаш вниминаваше. В края на срещата преобладаваха нервите. От това по-голяма полза извлекоха домакините, които удържаха преднината си и стартираха с победа.