В Италия имат сериозни претенции към съдията на РБ Лайпциг – Ювентус

Отборът на Ювентус направи грандиозен обрат за победата с 3:2 при гостуването си на РБ Лайпциг в Шампионската лига, но въпреки еуфорията от този успех някои от италианските медии не пощадиха главния съдия на мача Франсоа Летексие.

Ювентус направи велик обрат с човек по-малко в Лайпциг

Спортните ежедневници „Гадзета дело спорт“ и „Тутоспорт“ останаха възмутени от част от отсъжданията на френския рефер. Още през първото полувреме той отказа да даде дузпа на Ювентус за възможно нарушение срещу Душан Влахович. През втората част пък Летексие все пак посочи бялата точка, но в полза на „биковете“, въпреки че при играта си с ръка Дъглас Луис се опита да предпази главата си. Малко преди дузпата съдията изгони с директен червен картон вратаря на гостите Микеле Ди Грегорио след преглед с ВАР, като си послужи с видеосистемата и при отсъждането на наказателния удар за Лайпциг.

Двата вестника обаче определят дузпата, след която домакините поведоха с 2:1, за съмнителна и същевременно недоумяват защо ВАР не е дал сигнал на Летексие за възможния фал срещу Влахович. От „Гадзета“ поставиха оценка 4/10 на французина, който според изданието не е проявил скромност и е можел да развали мача. Оттам също така смятат, че 35-годишният рефер не се е допитал до ВАР за дузпа в полза на „бианконерите“ заради комбинация от разсейване, прибързване и арогантност. От „Тутоспорт“ пък сравниха Ювентус с отряд за борба с престъпността на заглавната си страница и подчертаха как отборът е успял да спечели въпреки главния съдия.