Безапелационен Канет с изстрадана втора победа в Moto2

След като по-рано тази година Арон Канет най-накрая счупи каръка и спечели първата си победа в Moto2, днес испанецът най-накрая стигна до втория си успех в средния клас, триумфирайки в Гран При на Индонезия. Пилотът на Фантик бе напълно безапелационен на „Мандалика“ и спечели с предимство от цели 6.2 секунди пред Ай Огура.

Канет стартира първи, но загуби лидерството в самото начало именно от Огура. Много бързо обаче испанецът се върна на първата позиция и повече не погледна назад. Той започна постепенно да се откъсва пред колоната и в средата на дистанцията от 22 обиколки авансът му мина границата от седем секунди.

Впоследствие испанецът намали риска и позволи да бъде догонен съвсем леко, но все пак записа втория си успех в Moto2. Огура беше изпреварен и от Алонсо Лопес в началото, а след доста дълга битка той все пак си върна втората позиция от испанеца с изпреварване в края на 12-ия тур.

Лопес пък трябваше да се отбранява и многобройните атаки на Мануел Гонсалес в заключителните обиколки, но той се справи перфектно и завърши трети. А Гонсалес дори не финишира четвърти, след като в средата на последната обиколка беше изпреварен от Фермин Алдегер. След това Гонсалес допусна и грешка в края на финалния тур, за да потъне до деветото място, зад Дарин Биндър, Джо Робъртс, Изан Гевара и Тони Арболино.

В генералното класиране Огура вече води с 42 точки пред съотборника си Серхио Гарсия, който днес записа поредния си разочароващ резултат. Испанецът се движеше с топ 10, но падна седем тура преди финала и записа втора поредна нула. Всъщност в последните пет старта Гарсия има спечелени само шест пункта, докато Огура е с 66 в същия този период, въпреки че пропусна състезанието в Австрия заради контузия.

На третата позиция в класирането след победата си днес се изкачва Канет, който изостава с 52 пункта от лидера. Испанецът е с равен актив с Лопес, но има предимство, тъй като има две победи на своята сметка, а пилотът на Спийд Ъп е с една от откриващия кръг в Катар.

Сезон 2024 в Moto2 продължава следващата седмица с надпреварата за Гран При на Япония на пистата „Мотеги“.