Локомотив Авиa с победа на старт на Черноморските игри

Отборът на Локомотив Авиа (Пловдив) записа победа на старта на Черноморските игри, които се провеждат във Варна. Играчите на Найден Найденов се наложиха над домакините от Черно море с 3:1 (26:24, 21:25, 25:17, 25:16) в първия си мач от турнира, който се играе в зала „Христо Борисов“.

Дея спорт с отличен старт на Черноморските игри във Варна

Така пловдивчани тръгнаха успешно в предсезонната надпревара, която е проверка на моментното състояние преди старта на първенството. Утре (29 септември), във втория ден на турнира, Локомотив ще играе с Дея спорт (Бургас) от 16,00 часа, а след това Черно море излиза срещу Добруджа 07 (Добрич).

Съставът на Локомотив Авиа срещна солиден отпор от домакините. Първият гейм бе "на кантар", като можеше да бъде и за двете страни, но в крайна сметка пловдичани се наложиха с 26:24. Във втория Черно море "показа зъби" и спечели с 25:21 за равенството 1:1. В третия обаче пловдивчани показаха, че са по-добрият тим на полето, като демонстрираха изключителна защита и поведоха след 25:17. В четвъртата част гостите отново диктуваха играта и поведоха с 12:7. След това треньорът на Черно море Данаил Милушев реши да даде възможност на всички играчи, като пусна юношите на клуба, а Локомотив спечели след 25:16 и 3:1.