Влахович сложи край на головата суша на Ювентус и подчини Дженоа на пустия “Луиджи Ферарис”

Отборът на Ювентус прекрати поредицата си от три нулеви ремита в Серия "А", след като постигна победа с 3:0 като гост на Дженоа в двубой от шестия кръг на италианския елит. Душан Влахович (48' - дузпа, 55') се разписа на два пъти, а Франсиско Консейсао (89') също беше точен за успеха на “бианконерите” на празния “Луиджи Ферарис”, който беше без публика заради наказание на “грифоните”. От друга страна, “Старата госпожа” записа шеста поредна суха мрежа в първенството, което е рекорд за старт на сезона в Калчото в ерата на трите точки (от сезон 1994/95 насам).

Тиаго Мота предприе четири промени в своя стартов състав след нулевото реми с Наполи. На вратата този път застана Матия Перин вместо Микеле Ди Грегорио. В защита място намериха капитанът Данило и Йонас Рухи за сметка на Никола Савона и Андреа Камбиазо. В халфовата линия Мануел Локатели беше заменен от Николо Фаджоли, а четворката в предни позиции остана непроменена с Душан Влахович като централен нападател. Домакините пък бяха подредени в 3-5-2 с Андреа Пинамонти и Витиня в атака.

Двубоят започна при много спокойно темпо, като липсваха каквито и да било голови положения през първия половин час. От друга страна, капитанът на домакините Милан Бадел беше принудително заменен от Емил Бохинен в 26-ата минута заради контузия. В 34-тата минута Влахович изпълни пряк свободен удар, от който прати топката над вратата. В оставащото време до почивката "бианконерите" заиграха по-смело в атака, но въпреки това продължиха да не застрашават достатъчно противниковата врата.

Второто полувреме започна чудесно за гостите, тъй като те получиха правото да изпълнят дузпа заради игра с ръка на Кони Де Винтер. Влахович не сбърка от бялата точка и така сложи край на головата суша на "Старата госпожа" в Серия "А".

Седем минути по-късно именно сърбинът удвои преднината на торинци, възползвайки се от асистенция на Тюн Копмайнерс. В 64-тата минута нидерландецът също можеше да се разпише, но ударът му отблизо срещна напречната греда.

Последваха три пропуска за гостите - два на резервата Кефрен Тюрам и един на Влахович. Матия Перин пък се намеси при удари на влезлия от пейката Лиор Каса и Андреа Пинамонти. Така се стигна до 89-ата минута, в която появилият се като смяна Консейсао вкара дебютния си гол за “бианконерите”, с което оформи крайния резултат.

С този успех непобеденият до момента Ювентус се превърна в най-новия лидер в класирането на Серия "А", тъй като събра 12 точки и изпревари всички отбори пред себе си. Дженоа пък е на 16-ата позиция със своите 5 пункта.

ДЖЕНОА - ЮВЕНТУС 0:3

0:1 Влахович (48' - дузпа)

0:2 Влахович (55')

0:3 Консейсао (89')

Дженоа: Голини, Де Винтер, Бани, Васкес, Дзаноли, Френдруп, Бадел, Мирети, Аханор, Пинамонти, Витиня

Ювентус: Перин, Данило, Калюлю, Бремер, Рухи, Маккени, Фаджоли, Гонсалес, Копмайнерс, Йълдъз, Влахович