Ливърпул 2:1 Уест Хам, втори гол за Жота

Ливърпул започва защитата на трофея "Карабао Къп" с домакинство на Уест Хам. Резултатът е 2:1, след като гостите поведоха след автогол на Джаръл Куанса в 21-вата минута, а Диого Жота изравни в 25-ата. Португалецът направи пълен обрат в 49-ата. Двата тима се срещнаха и миналогодишното издание на турнира, като тогава мърсисайдци разбиха "чуковете" с 5:1 в четвъртфинален сблъсък на "Анфийлд".

През уикенда Ливърпул нямаше проблеми и победи с 3:0 Борнемут, докато Уест Хам загуби със същия резултат лондонското дерби с Челси.

Мърисайдци са най-успешният клуб в историята на Купата на лигата, като до момента имат 10 трофея.

Арне Слот е направил цели девет промени в сравнение с мача през уикенда. Единствено Куивин Келъхър и Дарвин Нунес запазват местата си. Джо Гомес извежда отбора с капитанската лента, а Федерико Киеза записва дебют като титуляр. Селекцията е изключително офанзивна, защото освен Нунес и Киеза, Жота и Гакпо също са титуляри.

Юлен Лопетеги пък е извършил осем корекции. Местата си запазват Макс Килман, Едсон Алварес, Крисенсио Съмървил и Джаръд Боуен, който е с капитанската лента. Дани Ингс стартира срещу бившия си отбор, а Лукаш Фабиански е на вратата.

Ливърпул владееше повече топката, но реално Уест Хам играеше по добре в първите 20-ина минути. В 14-тата Тодибо имаше възможност след много добро центриране на Кресуел, но не успя да насочи добре топката с глава. В 18-ата Дани Ингс порази отблизо вратата на Келъхър, но попадението правилно бе отменено заради засада на бившия футболист на мърсисайдци. В 21-вата обаче Уест Хам поведе съвсем официално. Килман свали с глава центриране от корнер към Алварес, който не успя да нанесе удар. Брадли се хвърли да го блокира, а Ендо изчисти, но ритна топката в краката на Куанса и след рикошета тя влезе отблизо във вратата - късмет за домакините и автогол на сметката на бранителя.

Ливърпул реагира мигновено и изравни четири минути по-късно. Гакпо бе изведен отляво, като останаха съмнения, че нидерландецът е в засада, за което претендираха и гостите. Флагът на лайнсмена остана долу и атаката продължи. Гакпо центрира, а Киеза засече акробатично от въздуха. Топката рикошира в земята и се насочи към горния ъгъл, а Жота успя да скочи достатъчно високо, за да я насочи още по-прецизно във вратата. ВАР не можеше да прегледа ситуацията, защото технологията не се използва в мачовете за "Карабао Къп", така че голът нямаше как да бъде застрашен.

Интересно бе, че Жота действаше доста добре като "десетка" в големи части от това полувреме, а Киеза бе много деен и остави добри впечатления.

В 50-ата минута Ливърпул направи пълен обрат след страхотен пробив на Къртис Джоунс, който пое топката от своята половина, премина през няколко играчи на Уест Хам, размени подавания с Гакпо и отново слаломира между няколко съперника, след което изведе Жота, който стреля технично в ъгъла за 2:1.

В 60-ата минута Киеза бе заменен от Салах, а Мак Алистър влезе на мястото на Жота. Пакета и Антонио пък замениха Соучек и Ингс в състава на Уест Хам.

Ливърпул: Келъхър, Брадли, Гомес, Куанса, Цимикас, Ендо, Джоунс, Гакпо, Киеза, Нунес, Жота

Уест Хам: Фабиански, Цоуфал, Тодибо, Килман, Кресуел, Солер, Алварес, Соучек, Боуен, Ингс, Съмървил