Барселона 1:0 Хетафе, малко не стигна за нов чудесен гол на Ямал

Барселона и Хетафе играят при резултат 1:0 в мач от междинния 7-ми кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски откри за "блаугранас" в 19-ата минута. Каталунците със сигурност ще искат да продължат перфектното си представяне от началото на сезона в първенството и да запишат седми пореден успех, докато мадридският тим все още няма победа през сезона и в момента се намира на предпоследното място в таблицата.

Барса играе традиционно добре срещу този съперник, като в последните си 7 мача няма загуба от него, а в последните пет срещи каталунците не са допускали и гол. Последната загуба на "блаугранас" от Хетафе е през 2020 г., като тя идва в гостуване. Именно при визитите си Барселона се затруднява срещу този опонент, за разлика от домакинствата. В предишния шампионат Барса спечели с 4:0 вкъщи и завърши 0:0 в ответния мач.

Ханзи Флик има куп проблеми с контузени, след като Марк-Андре тер Стеген е най-новият играч на Барса, който получи тежка травма и ще отсъства дълго от терените. Все още в лазарета са и Дани Олмо, Френки де Йонг, Гави, Роналд Араухо, Андреас Кристенсен, Фермин Лопес, както и Марк Бернал, който също ще е аут за дълго.

Флик е направил четири промени в състава си в сравнение с гръмката победа с 5:1 над Виляреал, като Иняки Пеня логично заменя контузения Тер Стеген на вратата. Пау Кубарси и Алехандро Балде се завръщат сред титулярите в защита. Марк Касадо пък започва в средата на терена, където ще партнира на Ерик Гарсия. Атаката на Барса отново ще води Роберт Левандовски, подпомаган в задни позиции от Ламин Ямал, Пабло Торе и Рафиня.

Наставникут на Хетафе Хосе Бордалас, който бе наказан за този двубой, пък няма да може да използва Алваро Родригес и Набил Абердин. Тимът ще играе в атака с Крисантъс Уче и Карлес Перес в схема 4-4-2.

Изненадващо или не, първото по-сериозно положение бе за гостите. В 8-ата минута Алекс Ухия центрира добре отляво, а Карлес Перес стреля отблизо с глава, но младият страж на Барселона Иняки Пеня се намеси добре. Десетина минути по-късно Барса откри резултата с първата си ситуация в мача. Жул Кунде се включи отдясно и центрира, а стражът на Хетафе Давид Сория не реагира добре и подари топката на Роберт Левандовски, като за поляка бе детска игра да реализира 7-ия си гол за сезона - 1:0 за каталунците.

В 29-ата минута пред капитана в този мач за Барселона Рафиня се откри добра възможност, но диагоналният му удар бе неточен. Минута по-късно пък Левандовски отново реализира, но бе в засада и голът му не бе признат. Малко след това именно Рафиня изведе чудесно поляка, но той стреля в тялото на Давид Сория. В 41-вата минута бе и първата по-интересна проява на големия талант на Барса Ламин Ямал, който отправи опасен далечен изстрел, минал встрани от вратата.

Второто полувреме продължи с натиск на домакините, които обаче се затрудняваха да създават много чисти ситуации пред вратата на добре бранещия се Хетафе. Едва в 58-ата минута дойде първата ситуация за втората част. Тогава Ламин Ямал отправи страхотен далечен шут, но Давия Сория се намеси чудесно и успя да избие в корнер, като донякъде се реваншира за грешката си при гола на Левандовски.

БАРСЕЛОНА (4-2-3-1): Пеня; Кунде, Кубарси, Мартинес, Балдо; Ерик Гарсия, Касадо; Ямал, Торе, Рафиня; Левандовски

ХЕТАФЕ (4-4-2): Сория; Иглесиас, Берокал, Алдерете, Джене; Перес, Сантиаго, Мийя, Ухия; Уче, Аленя