Лудогорец се бори, но загуби първия си двубой от основната фаза на Лига Европа – на живо с отзивите от двата лагера

Илиян Радулов се класира за втория кръг в Сабадел (Испания)

Българският национал за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Сабадел (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

Радулов, "щастлив губещ" от квалификациите, спечели срещу френския квалификант Самюел Бросе със 7:5, 6:1 за 97 минути. Държавният шампион на открито за 2022 година пропиля пробив аванс в първия сет, в който допусна изравняване за 5:5, но след това взе осем от следващите девет гейма, за да триумфира.

Друг национал - Иван Иванов, отпадна на старта. 15-годишният Иванов, също "щастлив губещ" от квалификациите, претърпя поражение от участващия с "уайлд кард" представител на домакините Бенхамин Лопес с 2:6, 4:6.

В схемата на двойки българинът Николай Неделчев и местният талант Макс Гури се класираха за четвъртфиналите без игра след отказване на поставените под номер 2  испанци Алехо Килес и Бенхамин Лопес.