Родна националка с нови два гола в Румъния

Капитанът на женския национален отбор по футбол на България Николета Бойчева изигра много силен мач и се разписа на два пъти за петата поредна победа на тима си Фарул (Констанца) в местното първенство. Фарул не се затрудни особено при гостуването си на Униря (Алба Юлия) и постигна успех с 5:0 в среща от 5-ия кръг на румънската Лига Феменин.

Головете бяха с особена тежест, тъй като с първия тя откри резултата в 25-ата минута, а в 60-ата удвои. И двете попадения станаха след добре разиграни комбинации и прецизен завършващ удар от Бойчева. Следващите три топки във вратата на Униря (Алба Юлия) паднаха в последните 20 минути на срещата.

Капитанката на България подписа с шампиона на Румъния

С въпросните два гола българката вече има общо три в първенството, след като отбеляза един и в третия кръг за убедителната победа с 6:1 над Херманщат.

Интересното е, че бившата състезателка на Локомотив (Пловдив) и Локомотив (Стара Загора) играе от два мача на нова позиция. Тя е използвана от треньорската си Ралуца Шимеш като офанзивен полузащитник, след като у нас играе главно като защитник или дефанзивен халф.

Бойчева пристигна това лято в румънския първенец и веднага се утвърди като водещ състезател, като участва и в мачовете от Шампионската лига.

Фарул (Констанца) има пълен актив от пет победи в първите си пет мача в женското първенство на Румъния и заема второто място по голова разлика. На върха, също с 15 точки, е Чиксереда, а третата позиция е за Олимпия (Клуж) с 12. Именно в следващия 6-и кръг на стадиона в Констанца ще се изправят един срещу друг двата отбора, които са непобедени до момента.