Черно море показа класа и спечели варненското дерби със Спартак - на живо от "Коритото" след 0:2

Ела Зайдел спечели титлата на сингъл на турнир за жени от категория W75 на ITF в Пазарджик

Германката Ела Зайдел спечели титлата на сингъл на турнира за жени от категория W75 с награден фонд 60 хиляди долара. Надпреварата от календара на международната тенис федерация (ITF) се проведе при отлични условия на кортовете на ТК "Фаворит", гр. Пазарджик.

Във финалната среща Ела Зайдел победи сънародничката си Каролин Вернер (Германия) с 6:1, 6:4.

От българките най-добре се представи Лия Каратанчева. 21-годишната Каратанчева стана вицешампионка на двойки и стигна до четвъртфиналите на сингъл.

Наградите на победителите връчиха Таня Колчакова – зам. кмет на община Пазарджик, Сергей Лазаров - президент на ТК „Фаворит" и Николай Стойчев – турнирен директор. Главен съдия на турнира беше Веселина Донева.