Ювентус и Наполи направиха безлично равенство при завръщането на Конте

Ювентус и Наполи завършиха 0:0 на “Алианц Стейдиъм” в Торино. Двата отбора разочароваха феновете, тъй като сътвориха тактическа битка, в която липсваха голови ситуации. Антонио Конте подходи доста предпазливо срещу бившия си тим и неговият отбор се защитаваше в голяма част от двубоя.

Ювентус направи трето поредно нулево равенство в Серия А. “Бианконерите” все още нямат допуснат гол в първенството след пет мача, което успяват да постигнат за втори път в историята си.

Преди двубоя Войчех Шчесни се сбогува с феновете на Юве. Полският вратар прекара седем години в клуба, изигра 252 мача и спечели 8 трофея. След това с минута мълчание бе почетена легендата Тото Скилачи, който почина тази седмица.

При завръщането си в Торино Антонио Конте бе разположил неговия тим доста дефанзивно. Ювентус владееше топката в големи периоди от времето. Домакините обаче не можеха да намерят пролуки в сгъстената защита на съперника. Едно центриране на Коопмайнерс бе пропуснато от отбраната, но изненада Нико Гонсалес и топката се удари в крака му. Нидерландецът бе в основата на малкото интересни ситуации. Той успя да отклони с глава кълбото след центриране на Йълдъз, но защитник изби.

При една от редките си контраатаки Наполи стигна до точен удар. Мактоминей напредна и стреля ниско, но Ди Грегорио се справи. Гостите трябваше да правят принудителна смяна в 35-ата минута. Вратарят Алекс Мерет напусна терена поради мускулна травма и на негово място се появи Елия Каприле. Тимът на Конте основно се защитаваше, но го правеше доста добре и опитите на “бианконерите” да атакуват не водеха до нищо. В самия край на първата част едно центриране на Политано се превърна в удар и Ди Грегорио трябваше да показва качествата си.

На почивката Тиаго Мота извади Душан Влахович, който не игра особено добре през първото полувреме. На негово място влезе Тимъти Уеа, който застана на върха на атаката на Юве. Това не подобри много нападението на домакините. Всъщност първата по-сериозна опасност през втората част бе пред вратата на “бианконерите”. Прекрасен пробив на Политано завърши с неточен негов удар. Малко по-късно имаше още една опасна ситуация пред Ди Грегорио.

Ювентус стигна до най-добрата си възможност в 70-ата минута. Камбиасо проби през центъра и намери Коопмайнерс. Нидерландецът бе на отлична позиция, но отправи много неточен удар. 15 минути преди края Конте направи тройна смяна, като замени цялата си атака. Лукаку, Кварацхелия и Политано напуснаха, а на терена се появиха Симеоне, Нерес и Фолоруншо. Тимът на Мота натисна в последната част на двубоя, но това не доведе до някакви възможности.

ЮВЕНТУС - НАПОЛИ 0:0