Още три медала за България от Балканското първенство по спортна гимнастика

Още три медала спечелиха българските състезатели във втория ден на Балканското първенство по спортна гимнастика, което се провежда в тренировъчната зала на "Арена София".

Първият ни тим в състав Кристин Кръстева (Юнак - Хасково), Мишел Арабаджиева (ИКГ Черноморски юнак), Гергана Маркова (Пирин Благоевград 2011) , Валентина Балканджиева (ИКГ Черноморски юнак), Симон Арабаджиева (ИКГ Черноморски юнак) и Биляна Банева (Левски - Спартак) спечели бронзовия медал с актив 133,295 точки. Първи са гимнастичките на Румъния с 139.261 точки, а със сребро си тръгват състезателките на  Унгария с 135.328 точки.

В индивидуалните многобои в трите възрастови групи страната си стигна до две отличия. При момичетата с бронзов медал се окичи Биляна Банева, която събра актив от 44.098 точки (прескок - 11.466, смесена успоредка - 9.133 точки, греда - 11.966 точки, земя - 11.533 точки ). Шампионка е Мириям Гюлсука (Румъния) със сбор 46.365 точки.

Във възрастовата група девойки младша най-добре от българските състезателки се представи Гергана Маркова с 42.165 точки (прескок - 11.966, смесена успоредка - 8.200 точки, греда - 11.333 точки, земя - 10.666 точки ), която се нареди на 6-та позиция.  Балканска шампионка е Ясам Сугра (Турция) с 45.832 точки.

При девойките старша възраст Кристин Кръстева стъпи на второто стъпало на почетната стълбичка. Състезателката на Димитринка Алексиева събра от четирите си изигравания сбор от 46.498  точки (прескок - 11.966 точки, смесена успоредка - 11.166 точки, греда - 11.533 точки, земя - 11.833 точки). Златото стана притежание на румънката Ирис Йордаке - 46.965 точки.

В последният ден в женското направление България ще има 6 финалистки. На прескок за отличията ще се бори Мишел Арабаджиева. На успоредка ще видим Кристин Кръстева, която ще се бори за медалите и на греда, заедно с Биляна Банева. На земя в топ 8 място намериха Кристин Кръстева и Мишел Арабаджиева.

Заради домакинството си България имаше и втори отбор в състав Цвети Герчева (Левски -Спартак), Йована Петрова (Етър- Стил), Вероника Иванова  (СтрийтУоркаут България), Валерия Хинкова (Левски - Спартак) и Виана Гълъбова  (СтрийтУоркаут България), който остана извън класирането.