Георги Стоянов и Панайот Димитров на финал при мъжете на Световното по спортна аеробика

Георги Стоянов и Панайот Димитров се класираха за три финала при мъжките двойки на Световното първенство по спортна акробатика за мъже и жени в Гимараеш (Португалия).

След втория ден на квалификации българите си осигуриха място на финалите в балансовата и в темповата комбинации, както и на финала за разпределение на медалите в многобоя.

Стоянов и Димитров са трети в пресявките в темповата комбинация с 27.410 точки, девети в баланса с 27.120 и пети в общото класиране с 54.530 точки.

Техният резултат от балансовата и темпова комбинации им осигури класиране за Световните игри през следващата година в Китай.

При смесените двойки Магдалена Тодорова и Жулиен Шайков ще участват на финалите в многобоя и в балансовата комбинация, в която заеха девето място в квалификациите с 27.230 точки. В общото подреждане от пресявките българите са 12-и със сбор от 52.880 точки.

Световното първенство по спортна акробатика продължава до 22-ри септември (неделя) в Гимараеш.

СНИМКА: Bulgarian Federation of Sports Acrobatics// FACEBOOK