Циципас изравни резултата след успех над Кокинакис

Аржентинецът Франсиско Серундоло даде аванс на тима на света срещу селекцията на Европа, след като надделя над норвежеца Каспер Рууд с 6:4, 6:4 в първия мач от тазгодишното издание на отборния турнир по тенис за мъже "Лейвър Къп", който се провежда в германската столица Берлин.

Серундоло спечели първия мач от "Лейвър Къп"

Стефанос Циципас (Гърция) спечели втория сингъл срещу Танаси Кокинакис (Австралия) с 6:1, 6:4 и изравни резултата на 1:1 точки.

Серундоло, 31-и в световната ранглиста, реализира единствен пробив в седмия гейм, за да вземе първия сет, а във втората част поведе с 5:2 и това се оказа решаващо за 99-минутния успех срещу деветия в класацията на АТП Рууд.

Циципас пък направи силно начало срещу Кокинакис, като взе осем от първите девет гейма, което се оказа ключово за победата за 83 минути на корта.

По регламента на надпреварата победа в среща от първия ден носи 1 точка, от втория - 2 точки, а от последния трети - 3 точки. Краен победител е първият отбор, достигнал до 13 точки.

В последния двубой поединично след 20:00 часа най-добрият български тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу Алехандро Табило (Чили). Денят ще завърши със среща на двойки между Карлос Алкарас (Испания) и Александър Зверев (Германия) срещу Тейлър Фриц и Бен Шелтън от САЩ.