Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Шумен би Ямбол с 25 разлика

Баскетболният отбор на Шумен записа победа и във втората си контрола от предсезонната подготовка за шампионата в Националната баскетболна лига (НБЛ). В зала „Арена Шумен“ домакините се наложиха над Ямбол с 97:72.

Гостите поведоха в началото на мача, но шуменци бързо обърнаха резултата и след първата четвърт поведоха с 24:14. Добрата игра на Шумен продължи и през вторите десет минути, като отборът поведе с 18 точки в средата на частта, а на полувремето резултатът бе 46:35.

След почивката тимът от Ямбол навакса изоставането си и намали разликата до 7 точки. В началото на последната четвърт  Шумен отново увеличи преднината си на 10 точки, а пет минути преди края поведе с 83:62. При този резултат се отличи Бено Зечич, който с точна стрелба направи резултата 90:62.

В края на мача треньорите на двата тима Янков и Алексиев оставиха на терена само юношите, които оформиха крайното 97:72.