Великолепен гол на Йълдъз даде тон за успешен старт на Ювентус в ШЛ

Ювентус започна отлично своята кампания в обновената в нов формат Шампионска лига и надделя категорично с 3:0 над ПСВ Айндховен. Възпитаниците на Тиаго Мота не започнаха по най-добрия начин, макар да изглеждаха доста опасни в бързите си преливания в атака. В крайна сметка те взеха солидна преднина само в рамките на шест минути в средата на първата част, когато Кенан Йълдъз (21’) и Уестън Маккени (27’) се разписаха. Николас Гонсалес (52’) сложи точка на спора в началото на второто полувреме, а крайният резултат бе оформен от Исмаел Сайбари (90’) в добавеното време с почетното попадение за нидерландския шампион.

Не пропускайте! Гледайте на живо едновременно всички голове от Шампионската лига

Играчите на Ювентус започнаха доста енергично срещата и в първите няколко минути на няколко пъти вкараха топката в пеналта на противника. Гостите първи стигнаха до опасност още при първото си задържане пред наказателното поле на италианския тим, когато Йерди Схаутен стреля опасно, но Ди Грегорио спаси. Няколко минути по-късно Гуус Тил също получи на добра позиция в наказателното поле, но стреля много нескопосано. Играчите на Тиаго Мота от своя страна не успяваха да са достатъчно ефективни в последната третина на терена. Най-активен в техните редици бе Кенан Йълдъз, който се нагърбваше с повечето действия в предни позиции.

Така се стигна до 20-ата минута на двубоя, когато Андреа Камбиасо направи бърз преход в предни позиции, подаде именно към Йълдъз. Турският талант напредна няколко метра, залъга бранител, след което отправи изключителен удар с десния крак, който не остави никакви шансове на Жоел Дромел и топката влетя в мрежата за 1:0.

Вдъхновени от попадението си само в рамките на 30 секунди след подновяването на играта футболистите на Ювентус можеха да удвоят преднината си. Първо Тюн Копмайнерс проби отлично отляво, подаде към Маккени, но ударът на американеца бе блокиран от вратаря с крак. Секунди след това кълбото бе върнато на границата на малкия пеналт, но отблизо Копмайнерс не успя да намери мрежата. Този устрем на домакините в крайна сметка доведе до второ попадение в 27-ата минута. Този път Нико Гонзалез добре се освободи от бранител, напредна и подаде успоредно, Влахович се размина с топката, но Уестън Маккени бе на точното място и отбеляза за 2:0.

Домакините бяха съвсем близо до трето при това красиво трето попадение в последната минута на първата част. Центриране отляво бе засечено акробатично от Копмайнерс, но топката срещна лявата греда на Жоел Дромел и излезе в аут.

Тимът на Тиаго Мота започнаха също толкова активно второто полувреме. Те осъществиха няколко атаки и създаваха впечатление, че контролират развитието на двубоя. В 52-ата минута Копмайнерс се пребори за една топка в средата на терена, Влахович я пое и напредна, след което намери нахлуващия Нико Гонзалез в отлична позиция, а аржентинецът реализира без проблеми за 3:0.

Очаквано домакините намалиха темпото в следващите минути, а наставникът им Тиаго Мота направи няколко промени с малко по-дефанзивна насоченост. Неговият тим се поприбра в по-задни позиции, позволявайки на ПСВ Айндховен да се премести в тяхната половина, но ограничаваха добре противника и не му позволяваха да стига до опасности. В 84-ата минута резервата Исмаел Сайбари стреля, но Ди Гриогорио спаси. Още в ответната атака пък Ювентус можеше да стигне до четвърти гол, но Влахович от непосредствена близост не успя да реализира след пас на Тюн Копмайнерс. Минута по-късно сърбинът отново получи добра възможност, но отново стреля неточно.

Гостите все пак успяха да стигнат до почетно попадение в самия край на добавеното време, когато многото усилия на Йохан Бакайоко все пак дадоха ефект и поредния му пробив по левия фланг завърши с хубав пас към Исмаел Сайбари, който реализира за 3:1, оформяйки крайния резултат. Това бе и първо попадение във вратата на Ювентус от началото на сезона.