Атлетико не остави шансове на закъсалата Валенсия

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с класическото 3:0 домакинството си от 5-ия кръг на испанската Ла Лига срещу изпадналия в дълбока криза тим на Валенсия. Головете за победата отбелязаха Конър Галахър (39'), Антоан Гризман (54') и Хулиан Алварес (90'+4').

Успехът запази дистанцията на 4 точки на “дюшекчиите” от лидера в класирането Барселона, докато днешният им съперник е в дъното на класирането със само едно равенство от началото на сезона.

“Прилепите” бяха амбицирани в първите минути от двубоя и опитаха да наложат висока преса и центрирания в половината на домакините. Вдъхновението им се изчерпа след малко повече от 5 минути и нататък Атлетико пое инициативата, а гостите се прибраха в своята половина, търсейки изгодните моменти за контранастъпление.

Така в средата на полувремето “дюшекчиите” стигнаха до първата си реална опасност, когато Сьорлот си освободи пространство в пеналтерията и изпита рефлексите на стража Мамардашвили, който демонстрира железни нерви.

Половин час след началото халфът Самуел Лино също се озова в изгодна позиция в наказателното поле, където изпробва късмета си и шутът му мина в близост до дясната греда.

При третия по-сериозен опит гостите най-накрая рухнаха и възпитаниците на Диего Симеоне поведоха. Родриго де Пол намери Конър Галахър с чудесно извеждащо подаване и британецът матира Мамардашвили.

След почивката “прилепите” отново опитаха да натиснат съперника, като този път дори стигнаха до реална ситуация за отбелязване на гол. След центриране от пряк свободен удар настана суматоха в пеналтерията на отбора на Атлетико и Хави Гера стигна до една отбита топка, върху която не нанесе достатъчно прецизен удар и я прати извън очертанията на терена.

Веднага след пропуска си гостите съжалиха, че не отбелязаха, тъй като голът можеше да запази интригата в мача. Вместо това само 120 секунди по-късно “прилепите” направиха ужасяваща грешка встрани от наказателното си, оставяйки резервата Маркос Йоренте абсолютно непокрит, а той нямаше как да не се възползва и центрира около точката за изпълнение на дузпа. Там Лино не се справи по най-добрия начин, но стори достатъчно, за да отклони топката към голмайстора Антоан Гризман, който не остави шансове на Мамардашвили.

До края гостите опитаха да направят загубата си една идея по-почетна, но Серхио Канос и Диего Лопес не проявиха необходимата точност в моментите, когато имаха възможност да стрелят.

Така вместо да получат гол, момчетата на Диего Симеоне успяха да отбележат още един такъв в добавеното време на мача, когато Хулиан Алварес просто добута топката в опразнената врата на отбора на Валенсия.

“Дюшекчиите” успяха да запишат за първи път през сезона серия от последователни победи, докато “прилепите” спечелиха шампионатен мач за последно на 15-и април тази година.