Спартак надви Берое в мача за третото място

Спартак се поздрави с третото място на приятелския турнир за Купата на Плевен. Селекцията на Любомир Минчев се наложи над Берое Стара Загора с 83:73 в срещата за третата позиция, изиграна в зала "Балканстрой".

Участие в мача за "зелено-белите" не взе едно от новите им чуждестранни попълнения - Антъни Уокър. За спартаклии това бе първа победа в тяхната подготовка за новия сезон, като срещу името им личат и две загуби. Със същия баланс е и съставът, воден от Даниел Клечков. На 21 септември (събота) Спартак ще сложи край на проверките с домакинство на Шумен, докато ден по-рано Берое ще има визита на Академик Бултекс 99 в Пловдив.

Откриващите минути преминаха под знака на поделеното надмощие и честата смяна на водачеството затвърди тези думи. Моменти по-късно Дерек Кълвър и Трей Холоуел се активизираха в офанзивен план, правейки така, че домакините да се отскубнат на бърза ръка и в края на дебютния период да дръпнат с 12 точки.

Лек подем, подхванат основно от Кръстомир Михов и Мартин Русев, върна настроението на гостите в началото на следващата десетка. Последва светкавичен отговор на Крисчън Кийлинг и Виктор Гергов, които се погрижиха спартаклии да се оттеглят в съблекалнята при 45:27.

В хода на третата част тимът от Плевен рядко допускаше колебания и след 30 минути игра се сдоби с 16-точков актив. В заключителната четвърт "синьо-белите" поддържаха добро ниво в офанзивен план, а в защита допускаха по-малко грешки, за да довършат започнатото.

СНИМКА: БК Спартак Плевен / BC Spartak Pleven// Facebook