Оли Уоткинс се отпуши и поведе Астън Вила към зрелищен обрат срещу Евертън

Астън Вила постигна трета победа от началото на сезона и се изравни по точки с Ливърпул, след като надделя с 3:2 над Евертън в зрелищен двубой на "Вила Парк". Гостите поведоха с 2:0 след попадения на Дуайт Макнийл (16') и Доминик Калвърт-Люин (27'). Оли Уоткинс (36', 58') обаче прекъсна головата си суша и отбеляза две попадения, с които изравни резултата. Астън Вила стигна до пълен обрат след страхотен гол на Джон Дюран (76').

Домакините започнаха добре, но в 16-ата минута получиха удар, който обърна развоя на цялото първо полувреме. Макнийл отне топката от бившия играч на Евертън Онана, който се озова на терена, хващайки се за глезена си. Домакините претендираха за нарушение, но Макнийл в това време напредна и стреля много прецизно от границата на наказателното поле. Мартинес не успя да достигне до топката, която влезе в ъгъла. Попадението бе разгледано за евентуално нарушение срещу Онана, но такова не бе отсъдено. 11 минути по-късно Евертън удвои аванса си, след като Доминик Калвърт-Люин засече с глава центриране от фаул на Макнийл. Тук ситуацията бе прегледана за засада, но решението отново бе в полза на "карамелите".

Астън Вила все пак показа реакция и в 36-ата минута върна един гол чрез Оли Уоткинс, който засече с глава центриране на Дин. Така английският национал прекъсна серията си от седем мача без гол за Астън Вила. Това бе 60-ото му попадение за клуба.

В началото на второто полувреме Пикфорд направи важно спасяване след удар на Роджърс, а в 54-тата минута Калвърт-Люин направи огромен пропуск, след като излезе сам срещу Мартинес и се опита да пусне топката покрай него, но в последния момент Конса успя да чукне топката и да отклони удара на Калвърт-Люин встрани от целта. Това се оказа много важен момент в мача, защото след това Астън Вила успя да направи пълен обрат.

В 58-ата минута Оли Уоткинс се разписа за втори път. Тилеманс отправи опасно извеждащо подаване зад отбраната на Евертън, Джак Харисън опита да изчисти, но вместо това асистира на Уоткинс, който отблизо направи 2:2. В 63-тата минута Уоткинс пропусна да оформи своя хеттрик, но в 76-ата Джон Дюран оформи обрата след страхотен удар извън наказателното поле.

В 79-ата минута Калвърт-Люин отново нямаше шанс, след като негов удар срещна гредата.