Капитанът на Еспаньол герой в мач с пет попадения срещу Алавес

Еспаньол надделя с 3:2 над Алавес в мач от петия кръг на Ла Лига. Хавиер Пуадо (21’, 56’, 63’ дузпа) бе с решаваща роля за успеха, отбелязвайки цели три попадения. Томас Конечни (35’) и Нахуел Теналия (68’) се разписаха за гостите.

Домакините успяха да открият малко преди средата на първото полувреме чрез своя капитан Хавиер Пуадо. Това стана след центриране, две последователни хубави спасявания на вратаря на Алавес Антонио Сивера, но той не успя да се справи при третия опит и Пуадо отблизо реализира. Десет минути преди края на първата част обаче гостите от Алавес успяха да изравнят по куриозен начин след сериозни неточности в отбрана на домакините, които позволиха доста елементарно да бъдат преодоляни. Вина носи и вратарят на Еспаньол Жоао Гарсия, а топката в крайна сметка отново отблизо бе реализира от Томас Конечни.

Все пак домакините отново си върнаха преднината десетина минути след началото на втората част, когато след тъч се получи ново неразбирателство, отново топката отдясно бе центрирана от Техеро, а Пуадо бе на точното място, за да върне преднината на домакините с глава. Капитанът на Еспаньол оформи своя хеттрик в 63-ата минута от дузпа. Възпитаниците на Луис Гарсия демонстрираха, че нямат намерение да се отказват и само в рамките на следващите няколко минути пропуснаха две добри положения. В крайна сметка в 68-ата те стигнаха до намаляване чрез Нахуел Теналия, който с глава засече центриране от корнер и успя да вкара за 3:2, което в крайна сметка се оказа и крайния резултат в двубоя. Двата отбора започват много добре кампанията в Ла Лига и след пет двубоя имат по седем точки в своя актив.