Бонифейс поведе Байер към убедителна победа срещу Хофенхайм

Германският шампион Байер (Леверкузен) изигра най-добрия си мач от началото на сезона и спечели с убедителното 4:1 при гостуването си на Хофенхайм от третия кръг на Бундеслигата. Това е четвърти пореден успех за “аспирините” срещу този съперник.

Основна роля за категоричната победа има нападателят Виктор Бонифейс, който се отчете с два гола и една асистенция. В 17-ата минута именно той направи подаване към Мартен Терие, който на празна врата вкара първия си гол за състава на Чаби Алонсо в официален мач. В 30-ата минута Гранит Джака пусна извеждащ пас към Бонифейс, който финтира Александер Прас и с удар по земя удвои преднината на своя тим. Седем минути по-късно Мергим Бериша се възползва от подаване на Андрей Крамарич и с дебютния си гол за домакините намали тяхното изоставане. В 72-рата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Денис Гайгер срещу Алехандро Грималдо, а Флориан Виртц се разписа от бялата точка. Три минути след това Бонифейс финтира Павел Кадержабек и с нов шут по земя оформи крайния резултат.

Така Байер поне временно зае четвъртото място в класирането с актив от 6 точки, докато Хофенхайм засега е 12-и с 3 пункта на сметката си.