Иван Иванов отпадна на старта на "Чаланджър" турнира в Добрич

Участващият с "уайлд кард" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Добрич с награден фонд 36900 евро.

15-годишният Иванов допусна обрат срещу квалификанта Роберт Стромбакс (Латвия) и загуби с 6:4, 5:7, 1:6 след 110 минути на корта. Българският младок пропиля аванс от сет и 4:1 с два пробива преднина във втория. Той водеше с 5:3 във втория сет, но позволи на съперника да спечели девет поредни гейма за обрата.

Наскоро Иван Иванов бе включен в националния отбор за Купа “Дейвис” и ще направи своя дебют в мача срещу Салвадор от Световна група II на 14 и 15 септември в Пловдив.

Още един българин започва участието си в основната схема на сингъл по-късно днес. Деветият поставен Димитър Кузманов стартира срещу италианеца Раул Бранкачо.