Сабаленка смачка олимпийската шампионка и е на полуфинал

Арина Сабаленка победи олимпийската шампионка Чинуен Женг с 6:1 6:2 в среща от 1/4-финалите на турнира от големия шлем US Open за 74 минути.

В следващата фаза от надпреварата беларуската тенисистка ще срещне представителката на домакините Ема Наваро, която победи испанката испанката Паула Бадоса с 6:2 7:5. Към момента срещата между двете е предвидена за 6-и септември (петък).

Наваро зарадва местната публика, ставайки първата полуфиналистка на US Open

Сабаленка доминираше през целия мач и не остави никакви шансове на съперничката си. Първият сет тя спечели само за 36 минути, стартирайки го с три последователни гейма. Тогава олимпийската шампионка напомни за себе си и спечели следващата част на нула, но това се оказа краткосрочен проблясък, който не доведе след себе си обрат на събитията. Дори напротив - беларускинята демонстрира още по-сериозно надмощие и направи пробив, който бе последван от още един гейм и съответно сетът бе затворен при разгромното 6:1.

Ситуацията във втората част не се промени и състезателката от Източна Европа започна с пробив. Китайката отново намали, създавайки привидно усещането, че има някаква надежда, но Сабаленка записа нови три последователни гейма, с което нещата вече изглеждаха повече от ясни. Женг върна един гейм, за да направи загубата си една идея по-почетна, а след това Арина Сабаленка сервираше, за да довърши работата си и да се класира заслужено сред последните четири на турнира в САЩ.