Наваро зарадва местната публика, ставайки първата полуфиналистка на US Open

Американката Ема Наваро направи зашеметяващ обрат във втория сет, за да се класира за първия си полуфинал на турнир от "Големия шлем". Наваро се поздрави с победа над испанката Паула Бадоса с 6:2 7:5 на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Родената в Ню Йорк Наваро, която в предишния кръг отстрани защитаващата титлата своя сънародничка Коко Гоф, наказа склонната към грешки испанка, като взе 24 от последните 28 разиграни точки в мача и в крайна сметка след 72 минути игра продължава към топ 4.

Наваро направи ранен пробив, след което го затвърди със спечелено подаване и поведе с 3:0. Тя се осланяше на забележителния си форхенд, като отхвърли двата брейкпойнта, с които се сблъска, за да спечели първия сет по убедителен начин.

Бадоса, която се състезава за Испания, но също като съперничката си днес е родена в Ню Йорк, яростно тръгна да обръща мача във втория сет. Тя записа двоен пробив и поведе с категоричното 4:1, след което напълно спокойно спечели подаването си и дръпна с 5:1. Но изправена само на гейм от изравняване на сетовете, испанката истински рухна. Тя не успя да запази нито едно от подаванията си и следващите шест гейма бяха за сметката на Наваро. Тя направи няколко впечатляващи атаки и излизания на мрежата, преди да реши мача с петия си пробив днес.