Sportal live: ФК Левски с редовно Общо събрание - на живо от регистрацията на делегатите

Адриан Андреев постигна шеста поредна победа на турнири от сериите "Чалънджър"

Адриан Андреев преодоля първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Генуа (Италия) с награден фонд 148 625 евро, след като победи аржентинския квалификант Дженаро Алберто Оливиери със 7:5, 3:6, 6:2.

Андреев спечели в рамките на два часа и 44 минути, а с класирането си за втория кръг си осигури 2 420 евро и осем точки за световната ранглиста. За българина това е шеста поредна победа, след като през миналата седмица спечели първата си титла на ниво "Чаланджър". Той го направи на турнир в Порто.

Ива Иванова отпадна във втория кръг на US Open за девойки

Първата част не бе лесна за Андреев, който е 261-и в световната ранглиста. Неговият аржентински съперник получи разиграване за сета, но българинът го отрази и взе следващите две точки на собствен сервис за 5:5. В последствие той проби Оливиери за 6:5 и спря две разигравания за рибрейк, за да стигне до 7:5.

Ето какво се случи в първата група четвъртфинали на US Open

Във втория сет Андреев загуби собственото си подаване без спечелена точка и Оливиери изравни с 6:3, но българинът се реваншира в решаващата част. Двамата се движеха наравно до 2:2, но Андреев взе следващите четири гейма с два поредни пробива и сложи точка на спора на първи мачбол.

За място на четвъртфиналите Андреев ще играе срещу представителя на домакините Джовани Фонио, 316-и в световната ранглиста.