Десподов се появи в края за драматична победа на ПАОК

Българинът Кирил Десподов игра малко повече от четвърт час при успеха на клубния си ПАОК срещу тима на Пансерайкос с 3:2 в мач от първия кръг на гръцката Суперлига.

Най-добрият футболист на България за отминалата 2023 г. стартира вечерта на пейката.

Той се появи на терена като резерва в 76-ата минута, заменяйки Щефан Шваб.

Гостите смълчаха "Тумба" след половин час игра, като резултатът откри Хефте Бетанкор (31') след точно изпълнена дузпа. Съвсем скоро обаче солунчани също получиха правото да изпълнят дузпа и изравниха чрез точното изпълнение на Щефан Шваб (35').

Силната игра на домакините продължи до края на полувремето и в даденото от съдията продължение пълният обрат бе изкован, след като се разписа и Магомед Оздоев (45'+3').

Футболистите на ПАОК решиха, че са си свършили работата рано и сами си направиха живота тежък след почивката, като равенството бе възстановено от Хуан Салазар (49').

Все пак късметът бе на страната на домакините и те бяха възнаградени с още една дузпа. Зад бялата точка отново застана Шваб (60'), който пак демонстрира хладнокръвие и четвърт час по-късно бе заменен от Кирил Десподов, излизайки в заслужен отдих.

До края шампионите издържаха и се поздравиха с трите точки, като трябва да съжаляват, че не постигнаха по-убедителна победа и трепериха до последно, тъй като създадоха цели 19 голови ситуации пред вратата на съперника, а 10 удара бяха в рамките на вратата. Оттук нататък солунчани ще трябва да подобрят ефективността си, ако искат да повторят и надградят успехите от последната кампания.

Снимки: PAOK FC// Twitter