Рома спря устрема на Юве, новите звезди на торинци не успяха да блеснат

Ювентус и Рома не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 3-тия кръг на Серия "А". Мачът в Торино завърши при резултат 0:0. Очакваното зрелище така и не се получи и всъщност срещата бе доста постна откъм интересни възможности пред двете врати, като равенството е напълно справедливо. Дебют за домакините направиха трите последни попълнения в състава - Тюн Копмайнерс, Франсиско Консейсао и Николас Гонсалес, който влязоха като смени през втората част, но и тяхното включване не даде желания резултат и не помогна на "старата госпожа" да стигне до победата. Така "вълците" спряха устрема на съперника си и откраднаха първи точки от началото на сезона от "бианконерите".

Тиаго Мота заложи на Душан Влахович на върха на атаката, който имаше подкрепата от Кенан Йълдъз, Андреа Камбиазо и Самуел Мбангула. В средата на терена пък си партнираха Мануел Локатели и Николо Фаджоли.

Даниеле Де Роси пък бе избрал Артьом Довбик да бъде като изнесен нападател, а компания в предни позиции му правеха Матиас Соуле, Алексис Салемакерс и Лоренцо Пелегрини. Браян Кристанте и Николо Пизили пък бяха двойката опорни халфове.

След равностойни първи десетина минути, Рома стигна до първата по-интересна ситуация в мача в 12-ата минута, когато Лоренцо Пелегрини стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката мина на сантиметри покрай вратата.

Гостите имаха нов шанс в 17-ата минута, когато Матиас Соуле напредна и стреля, но над вратата.

Ювентус също не стоеше лошо на терена и имаше някои интересни атаки, които обаче така и не можеха да завършат с опасен удар към вратата на Миле Свилар.

Най-доброто положение за домакините дойде в 42-рата минута, когато след бърза атака отляво топката бе подадена към Влахович, който стреля към вратата, но Свилар направи добро спасяване и попречи да се стигне до гол.

Като цяло обаче първата част бе доста скучна откъм интересни моменти пред двете врати и не бе особено изненадващо, че голове така и не паднаха.

На полувремето Тиаго Мота реши, че ще рискува и ще пусне в игра привлечения само преди дни Тюн Копмайнерс на мястото на Хуан Кабал, а дебют направи и Франсиско Консейсао, който пък замени Самуел Мбангула.

Нидерландецът бързо се прояви и в 48-ата минута изведе Душан Влахович на добра позиция пред наказателното поле, но сърбинът не успя да отправи достатъчно добър удар и топката се търкулна покрай вратата.

В 67-ата минута Юве организира интересна атака, но първо удар на Консейсао бе блокиран, а впоследствие и Йълдъз стреля, но и при него защитник застана на правилното място, за да попречи на топката да поеме към вратата.

В 83-тата минута и Нико Гонзалес се появи в игра, заменяйки Душан Влахович.

Рома бе изключително близо до победния гол в 90-ата минута, когато Анхелиньо отправи страхотен шут по земя, преминал на сантиметри от дясната греда.

Ювентус отговори с шанс пред Кенан Йълдъз, който отправи силен, но доста неточен удар в 93-тата минута.

В крайна сметка мачът завърши без голове и без победител. Това означава, че Ювентус вече е на 2-рото място във временното класиране със 7 точки, колкото има и лидерът Интер, както и Торино и Удинезе. Рома остава без победа, като е на 14-тото място с 2 точки до момента.