Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

И Лил се оказа безсилен срещу ПСЖ

Пари Сен Жермен запази стопроцентовия си актив в Лига 1 и след третия кръг. Отборът на Луис Енрике спечели с 3:1 гостуването си на Лил и оглавява таблицата с 9 точки.

Витиня откри резултата от дузпа в 33-ата минута, а малко по-късно се разписа и Брадли Баркола след двойно подаване с Марко Асенсио. Едон Жегрова върна едно попадение в 78-ата минута, но в добавеното време резервата Рандал Коло Муани подпечата успеха на парижани.

Мачът можеше да се развие и по друг начин, ако в 12-ата минута Бафоде Диакате беше пратил топката в мрежата зад Джанлуиджи Донарума, но десният бек уцели гредата. Малко по-късно Усман Дембеле пропусна чисто положение, но натискът на ПСЖ продължи и в 31-ата минута Алешандро Рибейро извърши нарушение в наказателното поле, а Витиня не сбърка от бялата точка.

В 36-ата минута Марко Асенсио подаде на Баркола, който технично стреля в обратния ъгъл и удвои аванса на ПСЖ. Секунди преди почивката Тиаго Сантош от домакините не успя да преодолее Донарума, а реферът не уважи претенциите на футболистите на Лил за дузпа.

През второто полувреме интересни ситуации имаше и пред двете врати. Лил намали в 78-ата минута след далечен изстрел на Жегрова, а малко по-късно гол на "песовете" беше отменен заради засада.

В добавеното време Дезире Дуе се пребори за топката на самата аутлиния и центрира към Коло Муани, който беше точен с глава и узакони успеха на ПСЖ.