Волов с първа победа за сезона

Футболистите на „Волов-Шумен 2007“(Шумен постигнаха първа победа 1:0 над коравият тим на "Черноморец“ (Балчик). Двубоят от III кръг на Североизточна Трета лига се игра на стадион „Панайот Волов“ в Шумен и беше наблюдаван от малобройна публика, все пак запълнила до край местата в сектора от дясно на официалната трибуна. Мача започна доста динамично с непрестанни атаки и към двете врати.

Гостите от белия град в първите минути владееха повече топката, но атаките им и така не получиха голови изражение. Все пак защитата на „Волов-Шумен 2007“ не позволи на бързоногите нападатели на гостите да се доближат да вратарското поле на Тодор Тодоров. С напредването на времето шуменци изравниха играта и на моменти дори доминираха на футболния терен. В 36-та минута Златин Боянов шутира силно, но вратарят на гостите Димитър Илиев със сетни усилия изби топката в ъглов удар. Две минути след това нова бърза атака на шуменци завърши с подаване към играещият треньор Цветан Илиев който този път изненада стража на гостите с плътен удар извън наказателното поле.

Второто полувреме също премина доста динамично. Шуменци се стремяха на реализират нов гол за да се поуспокоят, но и гостите вечно бързаха – поне да изравнят резултата. В 64-та минута бърза контраатака от ляво изведе Цветан Илиев очи в очи със стража на „Черноморец“ (Балчик) но шутираната топка не намери очертанията на вратата. Вратарят Димитър Илиев със сетни усилия изби в ъглов удар. В 73-та минута много груб фаул на Йордан Радев контузи нападателя на шуменци Йордан Милков (Чакала), който след това не можа да продължи двубоя.

Главният съдия Кристиян Тодоров от Варна с точно, компетентно и безпристрастно ръководство без да се поколебае показа директен червен картон на Йордан Радев. Въпреки, че останаха с човек по-малко на футболния терен гостите от Балчик запазиха интригата до последният съдийски сигнал. Многобройните им атаки в края на мача обаче не дадоха резултат. Победата на „Волов-Шумен 2007“ е закономерна и заслужена.

В следващият кръг „Волов-Шумен 2007“ гостуват на „Аксаково“ (Аксаково). Двубоят по програма е на 7 септември 2024 г. (събота) от 17,00 часа.

„Волов-Шумен 2007“: 1 Тодор Тодоров, 8 Радослав Ковачев, 5 Евгени Стоянов, 19 Боян Димов, 6 Симеон Савов, 17 Цветан Илиев, 10 Христо Станчев (к), 7 Димитър Игнатовски, 11 Златин Боянов, 90 Дениз Кадир, 32 Йордан Милков

Резерви: 12 Петър Илиев, 9 Иван Цонев, 3 Алекс Тодоров, 14 Кяшиф Фахрединов, 88 Хаджин Ли, 4 Александър Цонков, 25 Светослав Вичев, 2 Дилян Миков, 20 Николай Борисов