Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Борусия (Мьонхенгладбах) подчини Бохум на неговия стадион

Борусия (Мьонхенгладбах) извоюва дебютния си успех за новата кампания в германския елит след 2:0 над Бохум като гост в мач от втория кръг. Така “жребчетата” компенсираха за поражението си с 2:3 от шампиона Байер (Леверкузен) на свой терен преди седмица. За днешните домакините пък загубата е втора.

Тим Клайндийнст и Франк Онора донесоха трите точки за Гладбах след като един на друг си асистираха за попадения в рамките на десетина минути през втората част.

Преди това ВАР не зачете попадение на Онора заради засада, а в 55-ата французинът удари греда. Все пак в 67-ата Онора изигра важна роля, подавайки на Клайндийнст, който с глава беше точен за 1:0 за Борусия.

В 79-ата Клайндийнст пък изведе съотборника си за 2:0, с което всичко беше решено.

До края домакините от Бохум успяха единствено да ударят греда чрез Максимилиан Витек в 84-тата.