Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Борусия (Дортмунд) се препъна в Бремен

Борусия (Дортмунд) направи грешна стъпка и завърши 0:0 като гост на Вердер (Бремен) в мач от 2-рия кръг на Бундеслигата. “Жълто-черните” имаха своите шансове, но не успяха да реализират ситуациите си. Червен картон получи немският национал Нико Шлотербек в 73-тата минута. Така Борусия е с 4 точки след първите си два мача, а Вердер регистрира второ поредно равенство.

Първата част не предложи много сериозни ситуации пред двете врати, като двата отбора бяха предпазливи и нямаше осезаемо предимство за никой. Едва към края на полувремето Юлиан Брант отправи два по-опасни удара, минали встрани от вратата на Михаел Цетерер.

Втората част продължи в подобно темпо. В 59-ата минута Карим Адейеми напредна и шутира от разстояние, но стражът на Вердер успя да избие. Четири минути по-късно Нико Шлотербек стреля опасно с глава, след като засече топката от пряк свободен удар, но Цетерер се намеси великолепно и успя да избие в ъглов удар. Десетина минути по-късно бранителят на Борусия (Дортмунд) спъна откъсващия се Джъстин Нийнмах и получи втори жълт картон, за което бе изгонен. В последните секунди на мача “жълто-черните” можеха и да се поздравят с победата, но резервата Донийл Мален стреля в ръцете на Цетерер.