Ботев (Пд) развали дебюта на Томаш, ЦСКА - София с четвърта поредна загуба

ЦСКА - София не тръгна по очаквания начин в дебюта на новия "червен" наставник Александър Томаш, след като загуби с 0:1 домакинството си на Ботев (Пловдив) в мач от седмия кръг на efbet Лига. Укаки реализира единственото попадение в 58-ата минута, с което задълбочи кризата в противника, който записа четвърто поредно поражение в първенството.

Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в София, тъй като "Васил Левски" е затворен за футбол заради концерти.

В тази среща домакините показаха по-голямо желание за игра в сравнение с двубоите при предишния наставник Томислав Стипич, но на няколко пъти късметът им обърна гръб. ЦСКА - София пропусна две-три много добри положения, а веднъж и гредата спря "червените" през първата част след шут на много дейня Коялипу.

Домакините стартираха с нов треньор след раздялата с Томислав Стипич в началото на седмицата. На негово място бе назначен Александър Томаш. До последно не се знаеше дали той ще изведе днес своя тим, но ръководството на клуба успя да оправи навреме документите му в БФС и бившият наставник на Спартак (Варна) седна на пейката на софиянци.

Сред избраниците му нямаше кой знае какви изненади. Томаш върна в титулярния състав Турицов и му връчи капитанската лента. Там попадна и халфът Шопов, който при предишните наставници бе със статут на резерва.

Първата опасна атака бе пред вратата на домакините. Окаки се възползва от грешка на Петров във втората минута, отне топката от централния защитник и се озова под ъгъл очи в очи с Бусато, но стражът на "червените" спаси.

21 ЦСКА - София 0:1 Ботев (Пловдив)

ЦСКА - София отговори с шут на Коялипу в гредата. Таранът се възползва от разбъркване в наказателното поле на съперника, овладя с гръб към вратата, завъртя се добре и от 7-8 метра, но сантиметри не му достигнаха, за да вкара в горния ляв ъгъл на вратата.

В 17-ата минута Укаки бе изпуснат отляво и центрира към Мараш. Таранът на пловдивчани отправи удар от въздуха на 3-4 метра пред голлинията, но в аут.

В ответната атака Скаршем стреля от 18-19 метра в ръцете на Бернат. Домакините организираха още една добра атака в 26-ата минута. Тя завърши с извеждащо подаване за Хайнц и удар под ъгъл на норвежеца в аут.

Към края на първата част ЦСКА - София спечели корнер след изстрел на Коялипу и рикошет. Последва центриране към национала на ЦАР, който засече с глава на сантиметри покрай дясната греда.

В заключителните секунди на полувремето силен шут отдалеч на Линдсет излезе над вратата.

Четири минути след началото на втората част много активният Коялипу преодоля с едно докосване Там, озова се сам срещу Бернарт и пусна топката покрай стража на "канарчетата", но я извади в аут.

В 58-ата минута Ботев откри резултата. Укаки се възползва от недобро подаване на Кареасо към Петров и грешка на втория, който изрита топката в бързоногия футболист на "канарчетата". Това негово действие изведе Укаки сам срещу Бусато и футболистът реализира с хладнокръвен изстрел покрай вратаря.

Малко след попадението в рамките на 180 секунди двата отбора претендираха за втори жълти картони съответно първо на Етоо, а след това и на Турицов, но реферът Валентин Железов реши да не ги отстрани от игра, макар че имаше основание за това.

В 81-ата минута Бусато улови силен удар на Нвачукву от границата на пеналта. Осем минути по-късно и колегата му Бернат се прояви, отразявайки силен изстрел на Петров, който бе отишъл в наказателното поле заради центриране от корнер.

В 90-ата минута Коялипу нацели с глава страничната греда, но дори да беше вкарал, попадението нямаше да бъде признато, тъй като секунди по-рано Железов отсъди нарушение на нападателя. Съдията изкара късмет, че отскочилата от гредата топката попадна във футболист на Ботев, а не в Линдсет, който да я прати в празната врата, защото със сигурност решението му щеше да предизвика сериозни полемики.

Така Ботев взе реванш от Томаш, който преди седмица ги победи на "Колежа", но с отбора на Спартак (Варна). "Червените" пък загубиха пети двубой от шест изиграни срещи от началото на сезона.

ЦСКА - СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1
0:1 Укаки 58

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 4. Петров, 13. Кордоба, 15. Вион, 26. Кареасо, 7. Скаршем, 8. Шопов, 10. Линдсет, 14. Хайнц, 77. Коялипу

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Бернат, 4. Укаки, 5. Там, 10. Попов, 15. Етоо, 17. Минков, 19. Конте, 20. Калдерон, 38. Балоянис, 40. Нвачукву, 99. Мараш