СК към БФС върна рефер, който не знае правилата за дузпа, прати го на ВАР за ЦСКА - София - Ботев (Пловдив)

Реферът Петър Кузев, който след срещата от втория кръг на efbet Лига между ЦСКА 1948 и Спартак (Варна) не получаваше назначения за елита, е реабилитиран от съдийската комисия. Това стана ясно след обявяване на нарядите за 7-ия кръг на първенството. Той ще е ВАР арбитър на възловия двубой между ЦСКА - София и Ботев (Пловдив).

Припомняме, че Кузев отсъди скандална дузпа в 73-ата минута на двубоя между “червените” и “соколите”, чрез която гостите оформиха крайното 2:2. При нея Ахмедов видимо овладя топката с ръка, след което и Даскалов от домакините изби с ръка.

ЦСКА 1948 и Спартак (Вн) извъртяха зрелищен хикс, рефер измисли странна дузпа и отказа да я отмени

ВАР арбитърът Михаел Павлов правилно сигнализира на главния рефер Петър Кузев, че трябва да отмени 11-метровия наказателен удар. След петминутно гледане на видео Кузев, повече от изненадващо, отказа да поправи грешката си.

Оказа се, че това не е първото спорно решение на този съдия що се касае до отсъждане на 11-метрови наказателни удари. През сезон 2022/2023 той даде такъв и за дублиращия тим на ЦСКА 1948 при домакинството му на Спортист (Своге). Дузпата бе отсъдена в 93-ата минута на двубоя и “червените” го спечелиха с 1:0. След него гостите се оплакаха от странното действие на съдията.

Sportal.bg направи справка, която показа, че срещу въпросния арбитър има множество жалби. Само ЦСКА 1948 е пуснал четири за двубои от efbet и Втора лига, като е сезирал и куп държавни и международни институции за отсъжданията му.