Нюкасъл преодоля Нотингам след дузпи, Тонали се завърна в игра

Сандро Тонали се завърна в игра, след като 10-месечното му наказание изтече. Той излезе като титуляр за Нюкасъл и игра 60 минути в среща от втория кръг на Купата на Лигата. "Свраките" успяха да преодолеят Нотингам след дузпи, след като двубоят на "Сити Граунд" завърши 1:1 в редовното време.

Джо Уилок даде преднина на Нюкасъл 18 секунди след началото на мача. Той се разписа от добавка, след като Карлос Мигел бе отразил удар на Александър Исак. Тонали можеше да се разпише в третата минута. Той бе изведен от Исак, но вратарят на домакините отрази удара му.

Нотингам изравни в началото на второто полувреме след хубав удар от воле на Жота Силва. За привлечения през лятото португалец това бе първи мач като титуляр и първи гол за клуба. До края на редовното време гостите пропуснаха няколко добри възможности да стигнат до гол. Стигна се до дузпи, при които Жоелинтон пропусна за "свраките", но Сангаре и Ауоний не успяха да преодолеят Поуп и Нюкасъл продължава напред.

Уест Хам преодоля втория кръг след успех с 1:0 над Борнемут, дошъл след късен гол на Джаръд Боуен. Саутхамптън и Уулвърхамптън също продължават напред.