Първото препятствие не затрудни Джокович

Новак Джокович започна с експресна победа участието си в тазгодишното издание на US Open. Рекордьорът по брой спечелени титли от Големия шлем се наложи над Раду Албот с 6:2, 6:2, 6:4 за два часа и 8 минути, а във втория кръг ще срещне сънардоника си Ласло Джере.

Двубоят на централния корт “Артър Аш” не предложи никаква интрига. Джокович, за когото това беше първи мач след завоюваната олимпийска титла в Париж, бързо даде да се разбере, че е невъзможно да се стигне до изненада. Сърбинът направи пробив за 3:2, след което с лекота затвори откриващия сет.

Ноле имаше известни колебания в играта си, илюстрирани от десетте двойни грешки, но в нито един момент не беше поставен под напрежение. Във втория сет Албот съумя да върне ранния пробив и да изравни при 2:2, но веднага загуби за втори път подаването си и това се оказа напълно достатъчно за Джокович.

В третия сет равновесието на корта се запази до седмия гейм, когато Албот окончателно се предаде. Джокович вкара само 47% първи сервис, а освен това допусна 40 непредизвикани грешки, но въпреки това спечели лесно.

„Вечерните сесии са нещо много специално в Ню Йорк. Енергията е невероятна. Дълголетието ми? Няма точна формула. Важното е да си заобиколен от правилните хора. Разбира се, много важна е менталната част на играта. Трябва да намериш и оптималния баланс. Винаги съм бил много взискателен и критичен към себе си. Когато съм на корта, целта е да съм на 100%“, каза след двубоя Джокович.

С успеха днес той изравни постижението на Роджър Федерер от 89 победи на US Opеn. Рекордьор е Джими Конърс с 98.