Вики Томова допусна обрат и е аут от US Open

Първата ракета на България Виктория Томова приключи участието си на US Open. Тя отпадна още на старта след загуба със 7:6(4), 0:6, 5:7 от Екатерина Александрова.

Мачът продължи близо два часа и половина, а Томова не успя да запише първата си победа в основната схема на турнира.

Вики има за какво да съжалява, защото не се възползва от шансовете си срещу 31-ата в света Александрова. Българката измъкна първия сет с тайбрек, след като в началото двете си размениха по един пробив.

Лошото начало не смути Александрова, която бързо взе инициативата във втората част и натрупа солиден аванс. Рускинята диктуваше събитията на корта и не даде нито гейм на Томова.

В третия сет родната тенисистка на два пъти повеждаше с пробив, но Александрова веднага го връщаше. При 6:5 в своя полза 29-годишната рускиня стигна до два мачбола и реализира още първия.

Това е четвърто поражение за Томова от тази съперничка в петте срещи помежду им. Предишният маче между двете беше по-рано през годината на “Ролан Гарос” и Вики се наложи с 6:3, 7:6(5).