Наполи се събуди, Хвича се разигра и Конте полудя от радост

Антонио Конте постигна дебютната си победа в Серия “А” начело на Наполи след 3:0 над сензацията от миналия сезон Болоня. Това се случи в мач от втория кръг, игран на стадион “Диего Марадона”. Хвича Кварацхелия изигра главната роля, след като първо направи магическа асистенция към капитана Джовани Ди Лоренцо за 1:0 в 45-ата минута, а в 75-ата сам реализира втория решаващ гол. В добавеното време резервите Давид Нерес и Джовани Симеоне комбинираха за третото попадение, забито от аржентинеца.

По този начин неаполитанците компенсираха за тежката загуба със същия резултат само преди седмица срещу Верона. Поражението тогава явно е подействало надъхващо, защото футболистите на Наполи показаха съвсем различно лице в неделната вечер.

През цялото първо полувреме те търсеха начин да пробият отбраната на Болоня, но не се получаваше. Хвича даже удари греда в 42-рата минута. В края на тази част обаче грузинецът хвърли перфектен пас към включилия се в атака Ди Лоренцо и той взриви трибуните с изстрел в мрежата.

След паузата нещата не се промениха и в 75-ата Кварацхелия на своя страна се превърна в голмайстор, след като негов удари рикошира и влетя във вратата за 2:0.

Две минути преди изтичането на редовното време в игра за Наполи се появи привлеченият тези дни Давид Нерес. За малкото време на терена той успя да асистира на друга от резервите - Джовани Симеоне, който довърши гостите с трето попадение.