“Анфийлд” остана доволен от Ливърпул на Слот въпреки многото пропуснати положения

Ливърпул записа втора поредна победа в Премиър лийг и първа такава на “Анфийлд” под ръководството на Арне Слот, след като надигра с 2:0 Брентфорд. В стотния си мач за клуба Луис Диас (13’) откри резултата рано-рано, а след това асистира на Мохамед Салах (70’) за втория гол. “Червените” отново играха много по-силно през второто полувреме, когато създадоха голям брой положения, като удариха две греди, а и стражът на гостите Марк Флекен на няколко пъти спасяваше лондончани. Въпреки пропуснатите възможности Ливърпул напълно заслужено спечели и втория си мач от новия сезон, като все още отборът не е допуснал попадение във вратата си. Следващият уикенд мърсисайдци гостуват на Манчестър Юнайтед в голямото дерби на английския футбол.

“Пчеличките” загубиха и двата си мача с Ливърпул през миналата кампания, а последният им успех на “Анфийлд” датира от далечната 1937 година.

Слот бе направил само една промяна в сравнение с първия мач. Ибрахима Конате, който на почивката на двубоя с Ипсуич замени Джаръл Куанса, стартира като партньор на Вирджил ван Дайк в центъра на защитата. Нападателното трио отново бе съставено от Мохамед Салах, Диого Жота и Луис Диас.

Брентфорд привлече двама играчи от Ливърпул през този трансферен прозорец, като плати за тях общо около 50 милиона паунда. Това са Фабио Карвальо и Сеп ван ден Берг. Томас Франк обаче реши и двамата да останат на пейката за началото. Айвън Тони отново не бе в групата на лондончани, тъй като очаква изходящ трансфер, а Люис-Потър замени Кевин Шаде.

Първите десетина минути изглеждаха доста равностойни, като домакините имаха леко предимство само по отношение на контрола над топката. В 13-тата гостите стигнаха до първия си ъглов удар, след който “червените” организираха брилянтна контраатака. Конате изчисти с глава, Салах бе спрян, но топката стигна до Жота, който много добре изнесе на скорост и изведе Луис Диас. Колумбиецът влезе в наказателното поле и със страхотен изстрел с левия крак даде преднина на Ливърпул.

В 19-ата минута Александър-Арнолд прехвърли атака от дясно наляво, Робъртсън размени пасове с Диас, след което стреля в близкия ъгъл, но Флекен успя да избие.

Играчите на Слот продължиха известно време да движат много добре топката и да променят ритъма си на игра, изостряйки изведнъж своите атаки. Постепенно обаче темпото спадна и гостите изравниха играта.

В 32-ата минута Брентфорд имаше възможност да изравни от статично положение. Мбемо центрира от фаул, а Ньоргор бе изпуснат от обраната и засече с глава, но не успя да намери вратата.

В 41-вата Ливърпул организира добра атака, която Мак Алистър изостри с пас надясно към Александър-Арнолд. Той се освободи добре на границата на наказателното поле и стреля, но след рикошет топката премина на сантиметри над напречната греда.

Брентфорд регистрира първия си точен удар две минути преди почивката. Йенсен намери Люис-Потър, който се освободи много добре от Александър-Арнолд, но след това стреля сравнително слабо и Алисон улови без особени проблеми. А възможността бе добра за гостите.

В 47-ата минута Ливърпул организира чудесна атака. Собослай изнесе през центъра, продължи към Диас, който центрира в наказателното поле, където Жота овладя и опита изстрел със задна ножица. Изпълнението му обаче се превърна в подаване към Робъртсън, който бе на далечната греда. Флекен обаче бе добре пласиран и спаси с лицето си удара с глава на шотландеца.

В 56-ата минута Брентфорд бе най-близо до изравняването. Гостите този път изпълниха късо корнер, след което Йенсен центрира, Колинс надскочи Жота и стреля силно с глава отблизо, но Алисон изби.

Три минути след това Ливърпул пропусна страхотна възможност. Мак Алистър намери Александър-Арнолд с хубаво прехвърлящо подаване, след което десният бек веднага центрира успоредно на голлинията. Жота засече отблизо, но в последния момент Колинс подложи крак и блокира, отклонявайки топката. Домакините вдигнаха рязко темпото. В 61-вата минута поредица от подавания с едно докосване изведе Салах в голова позиция, но Янелт в последния момент чукна топката в корнер. Александър-Арнолд опита да изненада Флекен директно от ъгловия удар, но топката срещна гредата.

В 64-тата стражът на гостите спаси Брентфорд от сигурен гол, след като се разтегна максимално и отрази много точно насочен удар по земя на Диас.

Малко след това Фабио Карвальо се появи в игра за Брентфорд, като португалецът бе посрещнат с аплодисменти от феновете на домакините.

В 67-ата Диас и Жота отново изостриха атаката на Ливърпул и португалецът вече виждаше как се разписва, но за пореден път Колинс блокира в последния момент.

Малко след това Мбемо падна в наказателното поле, след като бе задържан от Робъртсън, но не се стигна до разглеждане на ситуацията за дузпа, тъй като нападателят бе в положение на засада.

Логичното се случи в 70-ата минута, когато Ливърпул най-сетне удвои аванса си. Собослай се пребори за топката с Карвальо, след което Мак Алистър продължи към Диас, който с едно докосване изведе Салах. Египтянинът стреля покрай Флекен за 2:0.

В 81-вата минута хубав удар на Коди Гакпо срещна напречната греда.