Брайтън измъкна успеха срещу Ман Юнайтед в добавеното време, два отменени гола за "червените дяволи"

Брайтън постигна драматичен успех с 2:1 домакинството си на Манчестър Юнайтед в първия мач от втория кръг на Премиър лийг. Дани Уелбек откри резултата в 32-ата минута, но Амад Диало успя да изравни след час игра. В крайна сметка Жоао Педро се разписа дълбоко в добавеното време, с което донесе трите точки на “чайките”. Това бе и втори пореден успеха за новия мениджър на тима Фабиан Хюрцелер, който започва кариерата си в Англия по впечатляващ начин. Голове на Маркъс Рашфорд и Алехандро Гарначо пък бяха отменени поради засади.

Футболистите на Ерик тен Хаг започнаха добре срещата и владееха инициативата в срещата в първите десетина минути, подлагайки на сериозна преса домакините. Първото добро положение на тяхната сметка дойде в 11-ата минута, когато центриране отляво на Диого Далот достигна до Амад Диало, но котдивоарецът не успя да нанесе добър удар. Пет минути по-късно Коби Мейно успя да се вклини в пеналта, но бе затворен от двама играчи в бяло и синьо и не успя да достигне до нещо по-сериозно. Двата тима играеха под силния дъжд на “Амекс Стейдиъм” и дори в средата на полувремето козирката на съоръжението протече.

Постепенно играчите на Брайтън поизравниха случващото се на терена и вдигнаха процентите си на притежание на топката. Точно след изминаването на половин час игра няколко играчи в червено направиха последователни грешки, което доведе до повишаване на напрежение пред наказателното им поле. Центриране отдясно на Жоао Педро направи неприятно за отбраната центриране на задна греда. То не бе пресечено от Хари Магуайър, то достигна до Кауро Митома на фланга, японецът успя бързо да пусне успоредно топката, а там напълно необезпокояван Дани Уелбек реализира за 1:0. Това бе юбилейно 100-но попадение за юношата на “червените дяволи” в кариерата му.

“Червените дяволи” достигнаха до изравнително попадение само минутка или две след подновяването на играта, когато центриране отдясно на Диало достигна до Рашфорд, той трябваше на два пъти да стреля след хубави намеси на Джейсън Стийл, но в крайна сметка промуши топката в мрежата. Съдията обаче веднага вдигна флага си, посочвайки, че е имало засада. Малко след това Мейсън Маунт също стреля опасно.

Ерик тен Хаг направи промяна още на почивката, когато пусна на терена голмайстора от първата среща Джошуа Зиркзее на мястото на Мейсън Маунт. Още в първата минута пък Джеймс Милнър стреля опасно покрай лявата греда на Андре Онана. Играчите на Брайтън бяха много близо до второ попадение пет минути след началото на втората част, когато първо Жоао Педро открадна от Лисандро Мартинес, напредна много добре и подаде към Джеймс Милнър. Ветеранът стреля елегантно, но топката бе изчистена малко пред голлинията.

Минута по-късно Зиркзее намери добре Бруно Фернандеш в наказателното поле, но португалецът не пое добре и не успя да отправи качествен изстрел. В 59-ата минута центриране от корнер бе засечено от голмайстора до момента Дани Уелбек, който с глава нацели горната греда на Онана. Точно след изминаването на час игра Амад Диало бе изведен на ръба на засадата, напредна отлично, влезе в наказателното поле и с левия крака стреля, кълбото се отклони в бранител, но все пак влетя в мрежата на Джейсън Стийл за 1:1.

В 65-ата минута направилият пореден колеблив двубой Маркъс Рашфорд бе заменен от Алехандро Гарначо. Само пет минути по-късно играчите на Ерик тен Хаг осъществиха нова отлична контраатака, като този път получи Бруно Фернандеш, той пусна успоредно към нахлуващия Алехандро Гарначо, той стреля към вратата, но топката срещна крака на Джошуа Зиркзее преди да влети в мрежата. Преглед на положението обаче показа, че разположението на играчите в червено в този момент е било такова, че всички те са пред тези на Брайтън, а докосването в нидерландеца го поставя в активна позиция и съответно в засада.

В минутите до края на срещата двата тима допускаха много грешки в разиграванията и не успяваха да достигнат до някакви по-сериозни положения. Така обаче се стигна до последната минута на продължението, когато отново отбраната на Манчестър Юнайтед не се ориентира добре и не успя да изчисти топката, позволи на Симон Адингра да поеме в наказателното поле и да центрира над обърканите защитници в червено, а там напълно сам Жоао Педро с глава реализира за 2:1 и подпечата успеха на Брайтън.