Десетима от Ланс взеха скромна преднина срещу Панатинайкос

Отборът на Ланс победи с 2:1 Панатинайкос в първия мач помежду им от плейофа в Лигата на конференциите. Французите играха с човек по-малко над 70 минути, но успяха да постигнат нелош турнирен резултат и ще имат леко предимство преди реванша в Гърция.

Домакините поведоха в резултата още в 4-тата минута. Флориан Сотока с прекрасен пас изведе Пжемислав Франковски в наказателното поле, а той от малък ъгъл успя да промуши кълбото в мрежата за 1:0.

В 20-ата минута ситуацията за французите се усложни. Факундо Медина получи доста спорен червен картон за настъпване срещу Бакасетас в едно единоборство помежду им.

Въпреки това Ланс успя да удвои преднината си. Това се случи в 34-тата минута, когато Уесли Саид завърши хубава атака на своя тим, засичайки центриране отляво на Абдукодир Хусанов. Първият му удар бе спасен от вратаря, но при добавката той не сгреши за 2:0.

През втората част обаче Панатинайкос успя да намали изоставането си. В 53-тата минута Фотис Йоанидис мина като на парад през няколко защитници на съперника и отблизо преодоля и вратаря за 2:1.

Така предстои доста любопитен реванш след седмица в Атина. Ланс държи съдбата в своите ръце, но ПАО едва ли ще се предаде и ще направи всичко възможно да обърне битката в своя полза.