Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Аякс показа класа в Полша, Андерлехт с минимален успех

Аякс направи огромна крачка към основната фаза на Лига Европа. Грандът от Амстердам разгроми с 4:1 като гост Ягелония, а с хеттрик се отличи Чуба Акпом. Младокът Мика Годс също се разписа за тима на Франческо Фариоли, който в предишния кръг елиминира Панатинайкос след изпълнение на дузпи.

Ягелония изненадващо поведе в 5-ата минута с точен изстрел на Адриан Диегес Гранде, но бързо си пролича, че поляците нямат какво да противопоставят на гостите. В 10-ата минута Акпом изравни, а в 28-ата Мика Годс вкара втори гол за Аякс. След почивката за нидерландците стана много по-лесно. Акпом оформи хеттрика си, като едно от попаденията му беше от дузпа, а в 79-ата минута Годс пропусна от бялата точка.

Андерлехт също взе преднина. Белгийският тим победи с 1:0 Динамо (Минск) след гол на защитника Лудвиг Аугустинсон. Срещата се игра в Унгария.

Противно на очакванията, беларусите оказаха сериозна съпротива, въпреки че рано се оказаха в ролята на догонващи. Левият бек Аугустинсон беше точен с глава в 9-ата минута след центриране на Матс Ритс. През второто полувреме и двата отбора имаха шансове за гол, но ги пропуснаха.