Тиаго Силва и Флу продължават защитата на Либертадорес след драма

Настоящият шампион Флуминензе се класира трудно за четвъртфиналите на турнира Копа Либертадорес, след като се наложи с 6:3 след дузпи над Гремио. В редовното време срещата завърши при резултат 2:1 и след същия резултат в първия мач се стигна до изпълнението на наказателни удари.

Капитанът на домакните Тиаго Силва откри резултата в 14-ата минута, когато засече с глава центриране на Ариас от ъглов удар.

В 28-ата минута Ариас направи 2:0 от дузпа отсъдена заради игра с ръка на противников защитник в наказателното поле. Ситуацията бе дълго време гледана с ВАР.

Гостите стигнаха до ценното попадедние в 76-ата минута, когато Густаво Нунеш се разписа отблизо след пробив на Сотелдо.

При дузпите Гансо изпусна първия удар за домакините, докато за Гремио Натан и Кристалдо не успяха при своите изпълнения и Флуминензе продължава напред.