Дубълът на Черно море изпусна Доростол

1:1 приключиха във Варна, втория отбор на Черно море и Доростол (Силистра). Срещата е от първия кръг на Североизточната Трета лига. Силна игра на младите домакини с дебютанти в състава си и доста голови положения. Едно реализира Петър Маринов в 38-ата минута. Той можеше да запише хеттрик още до почивката, но пропусна още два пъти. По веднъж не успяха съотборниците му Димитър Павлу и Николай Костадинов. Съдията пък не свири дузпа за нарушение срещу Кристиан Михайлов от дубъла. Секунди след почивката Петко Цанков се възползва от грешка на варненската защита при изнасянето на топката и изравни. Доростол взе инициативата. Реферът им отсъди спорна дузпа, но вратаря Антоан Манасиев не трепна и спаси удара от бялата точка на силистренския капитан Георги Димитров. Варненският страж отрази и опасен удар на Цанков. Младите „моряци“ демонстрираха стабилна психика, вдигнаха се и отново щурмуваха вратата на противника. Маринов, Павлу и влезлия като резерва Димитър Ковачев не успяха да вкарат от стопроцентови положения.